Wychowanka OTPS Nike walczy o mistrzostwo Polski

Siatkówka 02 maja 2018 0 Komentarzy

W Rumi rozpoczął się dziś turniej finałowy Mistrzostw Polski kadetek z udziałem ośmiu najlepszych zespołów w kraju. Ostrołęka nie ma tam swojego przedstawiciela drużynowego, ale możemy trzymać kciuki za zespół Legionovii Legionowo, w której gra wychowanka Nike Ostrołęka Gabriela Lendzioszek.O osiągnięciach Gabrysi pisaliśmy nie raz - utalentowana zawodniczka była powoływana do reprezentacji Polski i nic dziwnego, że wzbudziła zainteresowanie hegemona młodzieżowej siatkówki kobiet, czyli Legionovii. Tam ma okazję występować w drużynie kadetek oraz drugoligowych rezerwach, które zajęły 3. miejsce na tym poziomie rozgrywek.

W finale Mistrzostw Polski kadetek Legionovia z Gabrielą Lendzioszek w składzie zmierzy się w grupie A z Energetykiem Poznań, Impelem Wrocław i MKS Dąbrowa Górnicza. W grupie B zagrają z kolei APS Rumia, Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Pałac Bydgoszcz i MOS Wola Warszawa.

Turniej potrwa do 6 maja, a my liczymy, że Legionovia obroni tytuł mistrzowski sprzed roku i złoty medal zawiśnie także na szyi wychowanki Nike. Drużyna z Legionowa zrobiła już pierwszy krok i w pierwszym meczu grupowym pokonała poznańskiego Energetyka 3:0. O wynikach turnieju przeczytasz po jego zakończeniu w serwisie eOstroleka.pl.

Przypomnijmy, że równolegle w Nysie toczą się finały Mistrzostw Polski kadetów, a tam w barwach Czarnych Radom występuje wychowanek Olimpu Ostrołęka Krzysztof Kowalski. Trzymamy kciuki za naszych przedstawicieli w turniejach finałowych.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.