zdjecie 7405
zdjecie 7405

Wychowankowie UKS Olimp radzą sobie na krajowych parkietach

Siatkówka 03 stycznia 2017 0 Komentarzy

UKS Olimp Ostrołęka to klub od lat szkolący młodych siatkarzy, a przecież w ostatnich latach przez Ostrołękę krążyła opinia, że jest to "miasto siatkówki". Wielu z młodych wychowanków Olimpu postanowiło kontynuować swoją grę poza granicami miasta. Znajdziemy ich m.in. w Lubinie, Rzeszowie, Warszawie czy Międzyrzecu Podlaskim.

UKS Olimp Ostrołęka to klub od lat szkolący młodych siatkarzy, a przecież w ostatnich latach przez Ostrołękę krążyła opinia, że jest to "miasto siatkówki". Wielu z młodych wychowanków Olimpu postanowiło kontynuować swoją grę poza granicami miasta. Znajdziemy ich m.in. w Lubinie, Rzeszowie, Warszawie czy Międzyrzecu Podlaskim.

Oczywiście najbardziej znanym wychowankiem UKS Olimp jest bez wątpienia Grzegorz Łomacz - rozgrywający reprezentacji Polski i Cuprum Lubin w Plus Lidze. Obecnie jego klub jest na szóstym miejscu w ekstraklasie, a sam Łomacz zagrał w niemal wszystkich spotkaniach (15 z 16) i znajduje się na ósmym miejscu w rankingu rozgrywających ze skutecznością rozegrania na poziomie 48,35%. Łomacz był także ważnym ogniwem w kadrze Stephane'a Antigi i mamy nadzieję, że jego umiejętności doceni także nowy szkoleniowiec kadry narodowej Ferdinando di Giorgi.

Przenosimy się do drugiej ligi, bo tam występuje spora część wychowanków UKS Olimp Ostrołęka. W zespole Huraganu Międzyrzec Podlaski ważnymi ogniwami są atakujący Patryk Brzostek i libero Grzegorz Kowalczyk. Ten ostatni wychodził z Olimpu jako przyjmujący, lecz w międzyczasie zmienił pozycję i wyszło mu to na dobre, gdyż dobrymi występami zwrócił na siebie uwagę silniejszych klubów - w maju ubiegłego roku był testowany przez Lotos Trefl Gdańsk. Obecnie Huragan jest ligowym rywalem Energi Ostrołęka - zajmuje szóste miejsce.

W ekipie ligowego rywala ostrołęckiego zespołu występuje także inny z ostrołęczan - Artur Kubeł. To zawodnik, który również wychował się w Olimpie, a obecnie gra w MOS Wola Warszawa, czyli aktualnym wiceliderze II ligi gr. 2. Młody przyjmujący nie odgrywa jeszcze kluczowej roli w ekipie prowadzonej przez Krzysztofa Wójcika, ale dobrze rokuje na przyszłość i warto obserwować jego dalszy rozwój. Podobnie jest w przypadku Wiktora Rostkowskiego, który po ukończeniu Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego przeniósł się aż do Rzeszowa i reprezentuje barwy AKS Resovii w rozgrywkach młodzieżowych oraz w trzecioligowej drużynie rezerw.

Pożytek z wychowanków Olimpu mają także ostrołęckie drużyny - Energa w II lidze i SPS Volley w III lidze. W pierwszym z tych klubów występuje trzech zawodników wywodzących się z Olimpu, w drugim - aż dwunastu. Sukcesy przychodzą także wśród obecnych graczy Olimpu - w listopadzie b.r. zawodnicy z tego klubu zostali powołani do kadry wojewódzkiej Szkolnych Ośrodków Siatkarskich - Krzysztof Kowalski, Michał Malinowski (III klasa gimnazjum) oraz Aleksander Szewczyk, Jakub Dmochowski (I klasa Gimnazjum). Być może w przyszłości dołączą do wymienionej wyżej listy.

Jak UKS Olimp Ostrołęka wypada w obecnych rozgrywkach siatkarskich? O tym w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.