Wygrana Unii Basket na start półfinału Mistrzostw Polski

Koszykówka 06 maja 2022 1 Komentarz

To był kolejny świetny pokaz koszykówki w wykonaniu Unii Basket Ostrołęka. Zawodniczki z naszego miasta doskonale rozpoczęły turniej półfinałowy Mistrzostw Polski w Pabianicach, wygrywając z Katarzynkami Energą Toruń 70:64.

Choć pierwsza kwarta należała do drużyny z Torunia (13:19), to jednak w kolejnej odsłonie zawodniczki prowadzone przez trenera Macieja Kruszewskiego zdominowały boiskowe wydarzenia, wygrały tę kwartę 26:9 i - jak się później okazało - to zaważyło na wyniku końcowym.

W trzeciej kwarcie minimalnie lepsze były Katarzynki, w czwartej padł remis, ale ostatecznie to Unia Basket wygrała 70:64.

Najlepszą zawodniczką meczu została Maja Kaczmarczyk.

Unia Basket Ostrołęka - Katarzynki Energa Toruń 70:64 (13:19, 26:9, 17:22, 14:14)

Unia Basket zagrała w składzie (obok nazwiska liczba pkt): Zabielska 17, Kaczmarczyk 14, Kruszewska 8, Woźniak 16, Podsadny 3, Wierzbicka 6, Zięba, Jankowska 2, Nowak 2, Kluba 2, Kwiatkowska.