Wygrywał w Tour de Pologne, teraz jest mistrzem Kurpi. Wyniki ścigania w Kadzidle

Kolarstwo 17 maja 2021 0 Komentarzy

Mistrzostwa Kurpi w kolarstwie MTB XC przeszły do historii. Kolarze ścigali się na dobrze przygotowanej trasie RowerPark w Kadzidle, a zawody stały na naprawdę dobrym poziomie. Poznajcie oficjalne wyniki. Mistrzem w kategorii PRO został faworyt zawodów - Marcin Białobłocki, były mistrz Polski, a także zwycięzca jednego z etapów Tour de Pologne.

Zdjęcia i wideo z zawodów znajdziecie tutaj. A tymczasem...

Poznajcie mistrzów

W kategorii PRO zwyciężył Marcin Białobłocki z Wojnowa (niegdyś zawodowy kolarz, mistrz kraju z 2015 r., zwycięzca jednego z etapów Tour de Pologne w 2015 r.) z czasem 00:48.33, drugi był Paweł Oktaba z Giżycka (00:51.19), a trzeci Marcin Mróz z Ełku (00:52.30). Najlepszym zawodnikiem z naszego regionu okazał się Marek Ejzemberg z Ostrołęki, który dojechał na 10. miejscu w czasie 00:57.12. Wśród pań jedyną zawodniczką, a tym samym mistrzynią Kurpi, była Katarzyna Deptuła z Klubu Kolarskiego 24h, która trasę (połowę krótszą od mężczyzn) pokonała w czasie 00:40.16.

W kategorii FAN wśród mężczyzn wygrał Joachim Kowalski z Barczewa (00:25.10). Drugi był Marek Karczewski z Czarnowca (KK 24h) - 00:25.13, a trzeci Maciej Kowalski z Barczewa - 00:25.15). Poza podium skończyli reprezentanci Kadzidła, Rzekunia, Ostrołęki, Olszewki, Łęgu Starościńskiego czy Tatarów. Wśród pań podium zapełniły kadzidlanki - wygrała Katarzyna Szklarska (00:18.22), druga była Joanna Chrostek (00:19.59), a trzecia Anna Cichoń (00:20.21).

Kategoria Junior FAN. Tu wśród chłopców wygrał Mikołaj Zera z Kadzidła (00:17.12) przed Wiktorem Dobkowskim z Ostrołęki (00:18.33). Wśród dziewcząt mistrzynią została Zuzanna Zawistowska z Ostrołęki z czasem 00:23.12.

W kategorii Junior Młodszy FAN tytuł mistrzowski wśród chłopców powędrował do Miłosza Serowika z Dylewa (czas 00:12.10), który wyprzedził Antoniego Aptacego i Kacpra Łaszczycha - obaj reprezentanci Tatarów. Wśród dziewcząt zwyciężyła Martyna Dobkowska z Kadzidła (00:15.30).

Kategoria MINI. Wśród 11-latków wygrywali Zuzanna Deptuła z Dębów i Szymon Kozłowski z Kadzidła. Wśród 9 i 10-letnich kolarzy mistrzostwo zdobyki Wiktoria Bełbot z Giżycka opraz Stefan Wołowski (Tatary). W kategorii 7-8 lat wygrali Lena Rosiak (Kadzidło) oraz Dawid Waleńdziewski (Kadzidło).

Wśród najmłodszych kolarzy (kategoria MIKRO) najlepsi byli Iga Szklarska (Kadzidło) oraz Szymon Kowalski (Barczewo).

PEŁNE WYNIKI dostępne są TUTAJ (1,3 MB).

Organizatorem zawodów było Studio Wnętrz Chrostek - Tomasz Chrostek, Janusz Chrostek, Łukasz Chrostek.