Wyjątkowi goście przyjadą na Mikołajkowy Puchar Sprintu!

Pływanie 08 grudnia 2016 Komentarzy

Już w najbliższą sobotę w Ostrołęce odbędzie się II Ogólnopolski Mikołajkowy Puchar Sprintu w Pływaniu z Olimpijskimi Gwiazdami Sportu. W zmaganiach weźmie udział blisko 400 zawodniczek i zawodników z 27 klubów, a przyglądać im się będą olimpijczycy z Rio de Janeiro.Na liście startowej znajduje się 386 osób, w tym 182 chłopców i 204 dziewczynki. Popłyną zawodnicy z klubów: Active Swim Olecko, Buks Warszawa, Integracyjny Klub Sportowy Konstancin, Klub Pływacki Ciechanów, KORONA Wilanów, KS Neptun Sokołów Podlaski, MKP Warszawianka, Mkp Wodnik Bielsk Podlaski, MKS Juvenia Białystok, MKS Piaseczno, MPKS Orka Ciechanów, Osn Amfiprion Olecko, PUKS ORKA Ostrów Mazowiecka, Pływacki Uczniowski Klub Sportowy Płońsk, Sejwal Rypin, Squatina Ostrołęka, Uczniowski Klub Sportowy "Delfinek" w Kutnie, UKS Butterfly Łomża, Uks Delfin Legionowo, UKS Delfin Piotrków Trybunalski, UKS JAGIELLONKA Warszawa, Uks Omega Sokółka, UKS Piątka Ostrołęka, UKS Posejdon Pułtusk, UKS Szesnastka, UKS Trójka Puławy i UKS ŻOLIBORZ Warszawa.

Podczas zawodów odbędą się wyścigi chłopców i dziewcząt na dystansach: 25 m stylem klasycznym, grzbietowym, dowolnym; 50 m stylem klasycznym, grzbietowym, motylkowym i dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym.

Ważnym elementem Mikołajkowego Pucharu Sprintu w Ostrołęce są goście specjalni. W tym roku będzie to troje niedawnych olimpijczyków. Największym sukcesem w karierze Anny Dowgiert był brąz mistrzostw Europy na krótkim basenie ze Szczecina (2011 rok) w sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym. Dwukrotnie uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich - w Londynie i Rio. Dwa razy na igrzyskach był też Kacper Majchrzak, 24-letni pływak Warty Poznań specjalizujący się w stylu dowolnym. Trzecim gościem zawodów w Ostrołęce będzie mistrz Polski na 100 m stylem klasycznym Marcin Stolarski. Olimpijczycy przywitają wszystkich zawodników i dadzą dla nich specjalny pokaz.

Początek tej części soboty z pływaniem organizowanej przez KS Squatina o godzinie 13.00 w parku wodnym Aquarium przy ul. Witosa w Ostrołęce. Honorowy patronat nad Mikołajkowym Pucharem Sprintu objęli: prezydent miasta Janusz Kotowski, wiceprezydent Grzegorz Płocha, przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Relację z imprezy znajdziesz w serwisie eOstroleka.pl, który jest patronem medialnym zawodów.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.