zdjecie 8073

Wykonać kolejny krok ku I lidze (wideo)

Siatkówka 31 marca 2017 0 Komentarzy

Siatkarze Energi Ostrołęka już w najbliższą niedzielę postarają się wykonać kolejny krok ku I lidze. O awans nie jest już tak łatwo jak przed siedmioma laty, ale zespół nastawiony jest optymistycznie. Czas wykonać kolejne zadanie, czyli pokonać BAS Białystok.

Przez wiele lat zasady awansu do I ligi zmieniły się. Kiedyś wystarczyło wygrać swoją grupę by wziąć udział w turnieju finałowym. Awans uzyskiwały dwie z czterech grających w nim ekip. Teraz trzeba przejść dwie rundy play-off, zająć 1. lub 2. miejsce w turnieju półfinałowym oraz podobnie dobrze spisać się w turnieju finałowym. Innymi słowy - wygrywają tylko najlepsi, nie ma miejsca na przypadek.

- Gramy o I ligę - w przedmeczowej zapowiedzi mówi trener Mateusz Mielnik. Wyzwanie przed ostrołęczanami jest spore, ale zespół Energi nie raz w tym sezonie pokazał, że niemożliwe nie istnieje, wiedzą o tym szczególnie kibice, którzy obejrzeli na żywo mecz rewanżowy 1. rundy play-off z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Do wejścia na wyższy poziom niż rozgrywki grupowe w II lidze pozostał tylko jeden krok: w niedzielę trzeba pokonać BAS Białystok.

Jeżeli w niedzielnym meczu wygra BAS, to oba zespoły spotkają się jeszcze raz w poniedziałek o 18.00 w hali im. Gołasia - to wariant, który opisać jest krócej, dlatego od niego zaczynamy, choć trzeba przyznać, że mamy nadzieję iż się nie spełni. Drugi jest bardziej optymistyczny: wygrywa Energa i awansuje do turnieju półfinałowego o I ligę. Tam grają dwie najlepsze ekipy z 1. grupy i dwie najlepsze z grupy 2. Turniej będzie rozegrany w miejscowości jednego z jego uczestników. Po pierwszych meczach faworytami do zajęcia czterech turniejowych miejsc są Olimpia Sulęcin, Wilki Wilczyn, Energa Ostrołęka i MOS Wola Warszawa. Wszystkie te zespoły mają zaliczkę nad swoimi rywalami.

Zaliczka to jednak nie zwycięstwo i w niedzielę jest szansa postawić kropkę nad "i" oraz wejść do gier o powrót do rzeczywistości pierwszoligowej. Trener i zawodnicy w nagranej zapowiedzi proszą o przybycie i gorący doping. Mecz Energa Ostrołęka - BAS Białystok zostanie rozegrany w niedzielę 2 kwietnia o godz. 17.00 w hali im. A. Gołasia. Wstęp wolny.Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.