zdjecie 1589

Wyniki lekkoatletycznego mityngu młodzików

Lekkoatletyka 22 września 2014 Komentarzy

19 września w Ostrołęce odbył się lekkoatletyczny mityng młodzików, w którym wzięli udział reprezentanci ostrołęckich klubów oraz goście z innych miejscowości. Prezentujemy wyniki zawodów.

19 września w Ostrołęce odbył się lekkoatletyczny mityng młodzików, w którym wzięli udział reprezentanci ostrołęckich klubów oraz goście z innych miejscowości. Prezentujemy wyniki zawodów.

Kobiety

W biegu na 100 metrów kobiet triumfowała Aleksandra Olewiecka z OKLA Ostrołęka, która wyprzedziła klubową koleżankę Kingę Abramczyk oraz Karolinę Krukowską z UKS Siódemka. Zwyciężczyni biegu finałowego uzyskała czas 13,49 s. Na trzykrotnie dłuższym dystansie wygrała wspomniana Kinga Abramczyk, uzyskując czas 47,19 s. Kolejne miejsca należały do Marty Łady z UKS Siódemka oraz Wiktorii Orzoł z OKLA. Bieg na 600 metrów zdominowała Aleksandra Ptak z OKLA - jej wynik to 1.50,18.

Konkurencję skoku w dal wygrała Aleksandra Olewiecka. Uzyskała ona odległość 4,83 m. Na drugim miejscu ponownie znalazła się Kinga Abramczyk (4,62 m), na trzecim Agnieszka Pędzich z UKS Siódemka (4,44 m). W skoku wzwyż zwyciężyła Kaja Pochmara z wynikiem 135 cm, jej jedyna rywalka - Olga Borawska - uzyskała 10 centymetrów mniej. Obie reprezentują klub UKS Siódemka Ostrołęka.

Pchnięcie kulą podzielone było na kule o ciężarze 3 kg i 4 kg. Trzykilogramową kulę najdalej pchnęła Wiktoria Pławska z OKLA - 11,46 m. Kolejne miejsca na podium zajęły jej klubowe koleżanki - Katarzyna Kołodziejska i Maria Gawrych, obie pobiły swoje rekordy życiowe. Kulą czterokilogramową pchały tylko dwie zawodniczki z UKS Clan Ostrołęka, wygrała Magdalena Dembek, która o sześć centymetrów pokonała Paulinę Lenkiewicz.

W rzucie dyskiem o wadze 0,75 kg wygrała Maria Gawrych z OKLA - jej wynik to 31,70 m. Kolejne miejsca należały do Katarzyny Kołodziejskiej i Magdaleny Olszewskiej. Dyskiem kilogramowym rzucała tylko jedna zawodniczka: Katarzyna Sęk uzyskała wynik 22,71 m.

Mężczyźni

W biegu na 100 metrów najlepszy był Patryk Werbanowski z OKLA. Triumfował on z wynikiem 12,16 s. Wyprzedził Mateusza Świerżewskiego i Arkadiusza Przedpełskiego. Bieg na 300 metrów wygrał Mateusz Świerżewski z LKS Ostrowianka, jego czas to 41,88 s. Bieg na 1000 metrów okazał się szczęśliwy dla Dariusza Głażewskiego z OKLA - wygrał on z czasem 3,00,15.

Skok wzwyż wygrał Sebastian Tyszka z wynikiem 145 cm. W skoku w dal najlepszy był Kamil Dzięgielewski (UKS Siódemka) - 5,47 m, który o ponad pół metra wyprzedził swojego klubowego kolegę Bartosza Kowalskiego. Pchnięcie kulą o wadze 5 kg to konkurencja, w której z nowym rekordem życiowym (12,77 m) wygrał Albin Zapadka z OKLA Ostrołęka. Kulą o kilogram cięższą pchał tylko Mateusz Kurzych, uzyskał wynik 15,46 m.

Lekkoatleci rzucali również kilogramowym dyskiem. Wygrał Patryk Bednarczyk (OKLA Ostrołęka) z rekordem życiowym - 43,51 m. Dyskiem o wadze 1,5 kg najlepiej rzucił Mariusz Gurzęda - 46,11 m. Najcięższym dyskiem - 1,75 kg - rzucał tylko Bartosz Kurzych. Jego wynik to 44,05.

Zapraszamy do naszej relacji z mityngu oraz do galerii zdjęć - TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.