XIII Grand Prix Legionowa w pływaniu. Ostrołęczanie ponownie z medalami (ZDJĘCIA)

Pływanie 21 stycznia 2011 Komentarzy

Aż 320 zawodników z 29 klubów z całej Polski wzięło udział XIII Grand Prix Legionowa w pływaniu. Nasz czołowy ostrołęcki klub pływacki – UŚKS Ostrołęka - reprezentowało 10. młodych sportowców, którzy zdobyli w sumie 2 złotych, 5 srebrne i 2 brązowe medale.

Spośród naszych zawodników najlepiej spisała się Żaklina Wikieł, która zdobyła 1 złoty na 50m st. klasycznym i 1 srebrny na 100m sposobem zmiennym. Żaklina zajęła również I miejsce w klasyfikacji punktowej na najlepszą zawodniczkę z 2000 roku. Bardzo dobrze wypadła również Angelika Wikieł, która po I miejscu na 100 m klasykiem i V 100 m sposobem zmiennym w roczniku 98-99, zajęła III miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Również panowie nie dali zapomnieć o sobie zajmując wysokie miejsca na podium. Wśród męskiej części ostrołęckiej reprezentacji dwukrotnie na II miejscu podium stanęli w kat. 95 i starsi: Bartosz Choromański  - 100m klasykiem i 100m sposobem zmiennym oraz Paweł Szulerecki – 100m grzbietem i 100m dowolnym.

Bardzo dobrze spisał się Jasiu Karpiński, który zdobył brązowy medal na 50m dowolnym. Był tez VII na 50m delfinem, bijąc swoje rekordy życiowe. Brązowy medal z Legionowa przywiózł też Kacper Wróblewski na 100m grzbietem.

W ekipie Ostrołęki startowali też: Martyna Choromańska, Maciek Kwiatkowski, Karol Bojarski i  Czarek Pardo, którzy z olbrzymią wolą walki dzielnie walczyli o jak najwyższe lokaty. Dla Czarka były to pierwsze zawody w barwach klubu UŚKS.

Pieczę nad zawodami i sędziami sprawował sędzia międzynarodowy Eugeniusz Waraksa - sędzia główny zawodów w Legionowie.