XIII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej [ZDJĘCIA]

Inne 26 listopada 2011 Komentarzy

Współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego uroczyście podsumowano 25 listopada w Publicznym Gimnazjum w Czerwinie. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, puchary, nie zabrakło ciepłych słów i gratulacji.Najlepszymi sportowcami ( z terenu powiatu ostrołęckiego) w roku szkolnym 2010/2011 na XIII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zostali: zespół z Publicznego Gimnazjum w Łęgu Przedmiejskim za zajęcie 2 miejsca w ringo (skład Karolina Siernicka, Kinga Kabacik, Martyna Szymczyk, Kuba Staśkiewicz, Łukasz Kamiński, Konrad Gontarz); 3 miejsce Publiczne Gimnazjum w Kadzidle w sztafecie 4x100m (zespół w składzie: Natalia Bieńkowska, Martyna Niedźwiedzka, Małgorzata Zera, Katarzyna Dymerska)- zawodniczki te zdobyły również 5 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt.

Zwycięzcy indywidualni:
-Magdalena Olszewska ze Szkoły Podstawowej w Białobieli- 2 miejsce w indywidualnym biegu przełajowym na dystansie 800 m.
-Mateusz Grabowski z Publicznego Gimnazjum w Nowej Wsi- 2 miejsce w indywidualnym biegu przełajowym na dystansie 1500 m.
-Aleksandra Kiełczowska z Publicznego Gimnazjum w Olszewo- Borkach – 2 miejsce w biegu na 100 m młodziczek.
-Magdalena Żebrowska z Publicznego Gimnazjum w Lelisie- 2 miejsce w skoku w dal młodziczek.
-Magdalena Suski z Publicznego Gimnazjum w Czerwinie- 2 miejsce w biegu na 400 m juniorek młodszych.
-Katarzyna Gwiazda z Publicznego Gimnazjum w Olszewo- Borkach- 2 miejsce w skoku w dal juniorek młodszych.
-Piotr Żbikowski z PG w Olszewo- Borkach- 3 miejsce w skoku wzwyż młodzików.
-Paweł Polakowski z Publicznego Gimnazjum w Czerwinie- 1 miejsce w biegu na 800 m juniorów młodszych.

W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się placówka z Myszyńca (495 punktów). II miejsce zajęła SP w Olszewie- Borkach (454, 5 punktów), III miejsce SP w Kadzidle (449, 5 punktów).
W kategorii gimnazja najlepiej wypadło Publiczne Gimnazjum w Czerwinie (834, 5 punktów), drugie było Publiczne Gimnazjum w Kadzidle (737, 5 punktów) i trzecie- Gimnazjum w Nowej Wsi (496,5 punktów).
W kategorii zespołów szkół powiatowych pierwsze miejsce zdobył ZSP w Myszyńcu (243 punkty), drugie ZSP w Goworowie (163 punkty) i trzecie- ZSP w Łysych (146 punkty).

Najwyżej sklasyfikowaną szkołą podstawową z terenu powiatu ostrołęckie na igrzyskach- na 247, była SP nr 10 w Ostrołęce (9 miejsce); na drugiej pozycji uplasowała się SP nr 1 w Ostrołęce, zdobywając- 56 miejsce. Na trzeciej pozycji znalazła się SP z Olszewo- Borek.

Najwyżej sklasyfikowanym gimnazjum z naszego powiatu na 301 podanych klasyfikacji jest PG w Czerwinie (12 miejsce), na drugiej pozycji jest PG Kadzidło (39 miejsce), na trzeciej jest Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce (40 miejsce).


Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.