zdjecie 2262

XXI Półmaraton Kurpiowski. Warto się zapisać!

Lekkoatletyka 05 kwietnia 2015 Komentarzy

24 maja w Ostrołęce odbędzie się XXI Półmaraton Kurpiowski. Od kilku tygodni trwają zapisy do biegu i trzeba przyznać, że rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco. Na liście startowej już teraz znajduje się wiele zawodników i zawodniczek, w tym również Ci, którzy zajmowali wysokie miejsca w poprzednich latach.

24 maja w Ostrołęce odbędzie się XXI Półmaraton Kurpiowski. Od kilku tygodni trwają zapisy do biegu i trzeba przyznać, że rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco. Na liście startowej już teraz znajduje się wiele zawodników i zawodniczek, w tym również Ci, którzy zajmowali wysokie miejsca w poprzednich latach.

Obecnie lista startowa XXI Półmaratonu Kurpiowskiego liczy 123 osoby, lecz zgłoszenia potrwają do 19 maja oraz prowadzone będą również w dniu rywalizacji. W gronie uczestników nie zabraknie osób, które piastują w Ostrołęce poważne stanowiska. Do rywalizacji zgłosili się m.in. radny miasta Ostrołęki Michał Skowroński czy dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej Robert Juchniewicz. Wiemy również, że 24 maja ulicami Ostrołęki pobiegną Ci, którzy w zeszłym roku osiągnęli bardzo dobre wyniki - najlepszy zawodnik z Ostrołęki Mirosław Wilkowski oraz najszybsza zawodniczka z powiatu ostrołęckiego Agnieszka Pierzchanowska.

Do XXI Półmaratonu Kurpiowskiego wciąż można się zapisać drogą internetową. Aby 24 maja o godzinie 11.00 stanąć na starcie półmaratonu, należy wejść na stronę internetową imprezy a następnie przeczytać regulamin i zapisać się do udziału w biegu. Opłata za uczestnictwo w biegu wynosi 70 złotych, zgłoszenie w dniu biegu kosztować będzie 100 złotych. W ramach opłaty startowej zawodnik otrzymuje pamiątkową koszulkę, medal, posiłek regeneracyjny, wodę mineralną do picia po biegu, napoje i odżywki w punktach odżywczych na trasie oraz udział w losowaniu nagród rzeczowych.

Jeżeli chodzi o nagrody, to są one naprawdę interesujące. W klasyfikacji "open" mężczyzn nagrody pieniężne - od 1000 do 150 złotych - otrzyma dziesięciu najlepszych zawodników. W tej samej klasyfikacji wśród kobiet nagrody otrzyma najlepsza piątka (od 500 do 100 złotych). Nagrody pieniężne czekają również na zawodników, którzy uplasują się na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w rankingu osób niewidomych i niedowidzących. Najlepsi zawodnicy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego również otrzymają gratyfikacje pieniężne. Uhonorowani zostaną także najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu. Oprócz typowych gadżetów przydatnych dla każdego sportowca, organizatorzy również w tym roku ufundowali atrakcyjne i cenne nagrody. Są to między innymi sprzęt RTV i AGD oraz artykuły gospodarstwa domowego i turystyczne. Losowanie nagród zaplanowano bezpośrednio po zakończeniu ceremonii wręczania pucharów dla zwycięzców. Aby wygrać nagrodę trzeba być obecnym podczas losowania i mieć odrobinę szczęścia.

XX Półmaraton Kurpiowski wygrał Ukrainiec Serhii Okseniuk, który uzyskał czas 1:08.00. Ten sam zawodnik triumfował również w 2012 roku, a w roku 2013 zajął drugie miejsce. Obecnie nie znajduje się jeszcze na liście startowej.

Patronem medialnym XXI Półmaratonu Kurpiowskiego będzie portal eOstroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.