zdjecie 4020

XXVII Puchar Polski Seniorów Karate Kyokushin Zamość 2010

Sporty walki 20 grudnia 2010 Komentarzy

W sobotę 11 grudnia 2010 roku w Zamościu odbył sie XXVII Puchar Polski Seniorów Karate Kyokushin, w którym wzięła udział zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Karate sensei Emilia Płaszczyńska.

W sobotę 11 grudnia 2010 roku w Zamościu odbył sie XXVII  Puchar Polski Seniorów Karate Kyokushin, w
którym udział zawodniczka wzięła Ostrołęckiego Klubu Karate sensei Emilia Płaszczyńska.

Zawody te były kamieniem milowym w jej karierze gdyż, po raz pierwszy wystartowała w kategorii FULL CONTACT SENIORÓW (-65kg). Pod czujnym okiem sensei Wiesława Orzoła, wychodziła na matę i nasłuchując wskazówek trenera napierała na rywalki, z coraz to większa precyzją. W ostatecznej ósemce natknęła się na bardzo silną i doświadczoną zawodniczkę z Katowic, z którą toczyła zacięty pojedynek do ostatniej sekundy.. Po pierwszej rundzie sędziowie wskazali wynik 2:2 co doprowadziło do rundy dodatkowej. W dogrywce ostatkiem sił dziewczyny zacięcie próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę zadając coraz to potężniejsze uderzenia. Po gwizdku kończącym pojedynek czterej sedziowie boczni ponownie wskazali wynik 2:2. Sędzia główny nie mogąc zasądzić kolejnej dogrywki przyznał zwycięstwo zawodniczce z Katowic.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy Emilii, która poczyniła ogromne postępy w ostatnim czasie i dowiodła, że może jeszcze nieźle namieszać na kolejnych turniejach.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.