zdjecie 1325
zdjecie 1325

Z APN Ostrołęka do Jagiellonii. Transfery młodych talentów

Piłka nożna 20 sierpnia 2019 5 Komentarzy

Aleksander Borkowski i Adam Zięba przechodzą z APN Ostrołęka do Jagiellonii Białystok. Młode talenty z Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej zostały dostrzeżone przez jeden z najlepszych klubów w kraju, słynący ze szkolenia młodzieży.

Aleksander Borkowski i Adam Zięba przechodzą z APN Ostrołęka do Jagiellonii Białystok. Młode talenty z Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej zostały dostrzeżone przez jeden z najlepszych klubów w kraju, słynący ze szkolenia młodzieży.

Wychowankowie Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej mogą się pochwalić bardzo dobrą grą w barwach macierzystej drużyny. Aleksander Borkowski w 46 meczach ligowych strzelił aż 70 goli, a Adam Zięba trafił 54-krotnie w 89 spotkaniach (do tego dochodzą jeszcze występy i gole w sezonie 2014/15, jednak nie zachowały się statystyki).

Dziękuję chłopakom za wspólne lata z Akademią, za to co wnosili do drużyny i pracę którą razem wykonywaliśmy. Przed nimi spora szansa i w największej mierze to od nich samych zależy, co z nią dalej zrobią. We współczesnym sporcie bardzo ważne jest, aby z rozwojem umiejętności piłkarskich szedł również rozwój mentalny. Życzę wam, abyście nie pogubili się i poszli śladami Radka Zyśka, czy sportowym przykładem Miłosza Skowronka, zdobywając kolejne szczeble piłkarskiej kariery – powiedział prowadzący chłopców ostatnio trener Mariusz Sadłowski, cytowany przez oficjalną stronę APN.

Przypomnijmy, że to nie ostatnia dobra wiadomość w ostatnim czasie, jeżeli chodzi o wychowanków APN. Radosław Zyśk został powołany do reprezentacji Polski U17, a Filip Olbryś przeniósł się z APN do Zagłębia Sosnowiec.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
20:22, 20 sierpnia 2019

Gosc

Mam pytanie czy APN nie współpracuje z Legia przypadkiem, to czemu nie poszli do centralnej ligi juniorów Legi  


...
21:40, 20 sierpnia 2019

Gość

na legię są za słabi od dawna nie ma żadnego z naszych młodych w stolicy z jagi wrócą za dwa trzy lata i będą kopać w lidze okręgowej przykład jastrzębski słowik prusaczyk


...
06:04, 21 sierpnia 2019

Gość

Bo wysyłając 14-latków w świat trzeba patrzeć również na to jaką opiekę mają zapewnioną prócz treningów. I Jagiellonia na chwilę obecną daje najwięcej. A to również klub z Ekstraklasy. No, ale kto ma się przyczepić to zawsze znajdzie powód.
Mogą wrócić zarówno z Białegostoku jak i z Warszawy i każdego innego miasta. Chłopakom daje się szansę, a czy z niej skorzystają zależy od nich i wielu innych czynników zewnętrznych.
Konkurencja w Białymstoku czy Warszawie jest zdecydowanie większa niż u nas w regionie.
Ja życzę im powodzenia!


...
09:30, 21 sierpnia 2019

Gość

Gratulacje!!!


...
17:40, 21 sierpnia 2019

M

Serdeczne gratulacje! Wytrwałości dla rodziców a chłopcom dalszych sukcesów  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.