"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku": Oto największe piłkarskie talenty na Mazowszu [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 02 czerwca 2022 0 Komentarzy

Wielkie emocje, grad bramek i sportowa rywalizacja w duchu fair play: wojewódzkie finały największego piłkarskiego wydarzenia dla dzieci w Europie na długo pozostaną w pamięci uczestników i kibiców. Laur zwycięzców podniosły drużyny chłopców i dziewczynek w kategorii do lat 8, 10 i 12. Najmłodsi (U8) swoją przygodę z Turniejem kończą na tym etapie, zaś ich starsi koledzy i koleżanki (U10 oraz U12) będą reprezentować województwo mazowieckie podczas finałów ogólnopolskich w Warszawie. Zwycięzców XXII edycji Turnieju poznamy już 14 czerwca na PGE Narodowym przed meczem Polska-Belgia. 

30 i 31 maja na boiskach Powiatowego Ośrodka Sportowego w Miętnem k. Garwolina rywalizowały największe piłkarskie talenty z województwa mazowieckiego, które wcześniej przebrnęły przez etap gminny i powiatowy Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rozgrywkom utalentowanej młodzieży towarzyszyło silne wsparcie ze strony kibiców, którzy bardzo licznie stawili się na tegorocznych finałach. 

Emocje do samego końca

Tegoroczne zmagania o miejsce w finale ogólnopolskim były niezwykle zacięte, a w niektórych kategoriach o końcowym sukcesie decydowały pojedyncze bramki i indywidualne popisy młodych zawodników. Wśród dziewczynek najlepsze w swoich grupach wiekowych okazały się drużyny: Akademia Sportu Milan (U8) oraz KS AP Diamonds Academy (triumfowały w kat. U10 oraz U12). 

Liczymy na to, że finały ogólnopolskie dostarczą dziewczynkom wiele radości z gry i fantastycznych przeżyć. Przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę i o to by nasze zawodniczki zyskały niezapomniane wspomnienia na całe życie. Oczywiście powalczymy o wygraną, ale z nastawieniem, że to nie wynik jest najważniejszy. Ten finał to po prostu świetna okazja do zebrania nowych doświadczeń i spędzenia wspólnie czasu jako jedna drużyna – mówi Sandra Wachowicz, koordynatorka KS AP Diamonds Academy.

Wśród chłopców zwyciężyli: KS Ursus Warszawa (U8), Talent Warszawa (U10) oraz SP210 Warszawa (U12).

–  Chłopcy z naszej drużyny są świadomi swoich celów i starają się systematycznie dążyć do ich realizacji. Dla mnie jako trenera to przyjemność pracować z tak ambitną i pełną pasji do gry grupą. Odnosząc się do samego Turnieju, bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że jednym z elementów rozgrywek będzie „zielona kartka”, która nagradza indywidualne postawy fair play, a te są bardzo pożądane jeśli chodzi o zdrową rywalizację. Dzięki temu młodzi sportowcy uczą się jak podać rękę przeciwnikowi, nawet jeśli ten swoją dobrą grą właśnie oddala nas od wygranej – podkreśla Przemysław Mosiołek, trener drużyny SP 210 Warszawa.

Sukcesy ostrołęckich drużyn

Sukcesy odniosły także nasze lokalne drużyny. W kategorii U12 dziewczynek trzecie miejsce zajęła drużyna Jantaru Ostrołęka (Zuzannę Rak wybrano najlepszą bramkarką turnieju). Trzecia w kategorii U8 chłopców była Korona Ostrołęka, w tej kategorii wiekowej najlepszym zawodnikiem został Dawid Śmiarowski z OTS Korona. 

Kierunek PGE Narodowy

Wyłonieni właśnie reprezentanci Mazowsza spotkają się w Warszawie, by w dniach 12-13 czerwca na Stadionie Hutnika zmierzyć się ze zwycięzcami z pozostałych województw o Wielki Finał, który dzień później – 14 czerwca – odbędzie się na PGE Narodowym. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki z całego kraju zagrają tego samego dnia i na tej samej murawie co seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski, która w meczu Ligi Narodów stawi czoła Belgii. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie. 
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux. XXII edycja Turnieju jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem finałów w województwie mazowieckim była Kompania Dystrybucyjna.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia. 


Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.