Zabójcza końcówka Tęczy Łyse [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 11 września 2016 Komentarzy

Tęcza Łyse pokonała Deltę Słupno 4:1 w spotkaniu 9. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej. Mecz nie był tak jednostronny jak wskazuje na to wynik. Goście ambitnie bronili wyniku i do 85. minuty mieliśmy remis. Tęcza zwyciężyła dzięki niezwykłej skuteczności w końcówce meczu.

Pierwsza połowa meczu mogła rozczarować kibiców, którzy przybyli na stadion przy Witosa w Ostrołęce. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, w zasadzie odnotować można jedynie akcję, po której na liście strzelców w 24. minucie powinien znaleźć się Dariusz Korytkowski. Pomocnik Tęczy uderzył jednak zbyt lekko i bramkarz gości pewnie złapał piłkę. Pierwsza połowa przyniosła niedosyt, lecz piłkarze wynagrodzili nam to po przerwie, gdyż padło aż pięć bramek.

Sensacją zapachniało w 49. minucie. Zawodnik Delty Damian Surmak zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał nim zaskoczonego Andrija Radczenkę. Od tego momentu inicjatywę przejęła Tęcza, a goście zupełnie oddali pole gry, tak jakby chcieli tylko bronić korzystnego wyniku. Zemściło się to w 69. minucie, kiedy to pięknym strzałem z woleja popisał się Piotr Magdaleński i było 1:1. Tęcza atakowała, lecz nie potrafiła postawić kropki nad 'i'. Podopieczni Dariusza Narolewskiego najlepsze show zostawili jednak na końcówkę spotkania. W 85. minucie strzelanie rozpoczął Mateusz Sokołowski, trzy minuty później ten sam zawodnik poprawił na 3:1, a w doliczonym czasie gry jeszcze jednego gola dołożył Rafał Domian. Dzięki tej zabójczej końcówce, Tęcza Łyse dopisała do swojego dorobku trzy punkty.

Po dziewięciu kolejkach Tęcza jest piętnasta w ligowej tabeli z dorobkiem 9 punktów. Kolejny mecz - już za tydzień w Siedlcach z tamtejszymi rezerwami pierwszoligowej Pogoni.

Tęcza Łyse - Delta Słupno 4:1 (0:0)

⚽ 0:1 Surmak '49
⚽ 1:1 Pi. Magdaleński '69
⚽ 2:1 Sokołowski '85
⚽ 3:1 Sokołowski '88
⚽ 4:1 Domian '90+2

TĘCZA: Radczenko - Wargulewski (78' K. Kamionowski) , Pełtak, Sulkowski, Prusinowski, Sowa, Korytkowski (86' Domian), P. Kamionowski (61' Pi. Magdaleński), Kaliszewski, Pa. Magdaleński (71' Szymański), Sokołowski.