Zagrają w hołdzie Aleksandrowi Harabaszowi

Piłka nożna 18 lutego 2022 2 Komentarze

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem rywalizacji młodych piłkarzy w turnieju im. Aleksandra Harabasza w Ostrołęce. To rozgrywki na cześć niezwykle zasłużonej postaci dla lokalnego futbolu.

19 lutego w turnieju im. Aleksandra Harabasza rywalizowali będą zawodnicy z rocznika 2012. W grze zobaczymy ostrołęckie drużyny, ale także ekipy m.in. z Ostrowi Mazowieckiej i Olsztyna. Start turnieju o godz. 8:30 w hali im. Arkadiusza Gołasia.

W tym samym obiekcie w niedzielę zagra rocznik 2011. Ostrołęckie ekipy zmierzą się m.in. z drużynami z Łomży czy Przasnysza. Start turnieju także o 9.30.


Kim był Aleksander Harabasz?

Ur. 12.12.1937 (Zabierzów Bocheński woj. małopolskie, w okolicach Krakowa), zm. 09.02.1992 (Ostrołęka). Piłkarz (prawoskrzydłowy), wychowanek Unii Oświęcim, później Celuloza Ostrołęka i MZKS Ostrołęka, ale znany głównie jako trener. Zasłużony szkoleniowiec, wychowawca kilku pokoleń ostrołęckich piłkarzy. Jego imieniem nazwano boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie miejskim. Co roku od jego śmierci rozgrywany jest turniej jego pamięci. Pośmiertnie odznaka "Zasłużony dla Miasta Ostrołęki" (2012r.)

 

 

 

 

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
09:09, 19 lutego 2022

Kibic

Ten turniej z roku na rok robi się coraz słabszy. Wielka szkoda bo mógła by być to fajna impreza w Ostrołęce która zaznaczyła by się w piłkarskim kalendarzu w Polsce. No ale jak się nie chce postarać i robi się to tylko po to żeby odfajkować imprezę to takie są rezultaty. Panowie dyrektorze i Panie kierowniku przecież poziom imprezy świadczy o waszym poziomie. Dlaczego nie chce się wam zorganizować turnieju na miarę ogólnopolskiej imprezy. Niedługo wszystkie turnieje będą opierały się na zespołach korona I i korona II. No bo po co zrobić coś innego.

ocena: -         zgłoś
...
16:07, 19 lutego 2022

Rodzic

Stare zdjęcie....chłopcy z  rocznik 2007/2006

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.