Zagrali o mistrzostwo Czarnowca w tenisie stołowym (zdjęcia)

Inne 10 grudnia 2018 1 Komentarz

Wczoraj w świetlicy w Czarnowcu odbyły się mistrzostwa tej miejscowości w tenisie stołowym. Wszystko dzięki Markowi Karczewskiemu z Klubu Kolarskiego 24h, który aktywnie działa również w innych dyscyplinach sportu. Poznaj zwycięzców.Na początek relacja organizatorów:

Różniło ich niemal wszystko. Wiek, płeć, wykształcenie, zawód, miejsce zamieszkania, poziom umiejętności. A jednak spotkali się przy stole. Wszyscy z radością.

Stół był niebieski. Długi i szeroki. Spotkanie trwało z właściwą dla tego stołu kulturą. Gdy dwóch lub dwie wymieniali się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem, nikt nie przerywał, nikt nie zachowywał się wbrew przyjętym regułom...

Oczywiście, przez środek stołu przebiegała ostro zarysowana linia podziału. Miała jednak tylko symboliczne znaczenie. Po zakończeniu pojedynków przeciwnicy przybijali sobie piątki i rozchodzili się z uśmiechem.

Bo taki jest sport - ten najradośniejszy, amatorski, uprawiany dla przyjemności uprawiania, a nie dla wysokopłatnych kontraktów i sławy.

Ach... bo nie wspomnieliśmy. Ten niebieski stół, był stołem do tenisa stołowego. W niedzielę 9 grudnia spotkało się przy nim dziewiętnaścioro mieszkańców Czarnowca, żeby rozegrać pierwsze w historii mistrzostwa naszej wsi w tej dyscyplinie sportu. Do świetlicy wpadły też pokibicować rodziny. Było więc tłoczno i gwarno.

Powodzeniem cieszył się również drugi stół - ten z kawą, herbatą i słodkościami, który został obficie, smacznie i społecznie zaopatrzony przez ludzi dobrej woli.


A oto szczegóły rywalizacji...

Do rywalizacji przystąpiło szesnastu zawodników i trzy zawodniczki. W kategorii mężczyzn zwyciężył Karol Dzwonkowski. Wśród kobiet najlepsza okazała się Paulina Mierzejewska. Szczegółowe wyniki podajemy na końcu, a z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że najmłodszy zawodnik miał 14 lat (Jakub Waszczak), a najstarszy 52 (Marek Karczewski). Najstarszy i najmłodszy zawodnik otrzymał puchar ufundowany przez wójta gminy.

Statuetki, puchary, nagrody i dyplomy, ufundowane przez mieszkańców Czarnowca: Artura Laskowskiego, Piotra Mierzejewskiego, Grzegorza Waszczaka i Marka Karczewskiego wręczył wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak, który pod koniec zawodów odwiedził turniej i zagrał mecz pokazowy z radną Anną Wojsz.

Wyniki Mistrzostw:

KOBIETY:
1. Paulina Mierzejewska - Leśna
2. Iwona Waszczak - Sosnowa
3. Anna Wojsz - radna Czarnowiec-Tobolice

MĘŻCZYŹNI:
1. Karol Dzwonkowski - Leśna
2. Zenon Dzwonkowski - Leśna
3. Paweł Bacławski - Leśna
4. Mateusz Bałdyga - Turkusowa
5-6. Piotr Mierzejewski - Leśna, Tomasz Wierzbowski - Sosnowa
7-8. Sylwester Michniewicz - Leśna, Grzegorz Waszczak - Sosnowa
9-12. Radosław Kośnik - Dzikiej Róży, Jacek Pawłowski - Dzikiej Róży, Jakub Waszczak - Sosnowa
13-16. Marek Karczewski - 4, Maciej Pawłowski - Dzikiej Róży

Więcej zdjęć obejrzysz tutaj.


Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
12:54, 11 grudnia 2018

Weronika

Brawo Karol

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.