Zimowe Mistrzostwa Polski. Pięć medali ratowników WOPR-OS

Inne 17 grudnia 2021 0 Komentarzy

Pięć medali (2 złote, 3 brązowe), trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji indywidualnej obejmującej wszystkie starty w kategorii open (Hubert Nakielski) oraz kilka rekordów życiowych - to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka (Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Dawid Świercz) podczas Zimowych Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w dniach 11-12.12.2021 r. w Kościerzynie.

W rzucie liną brązowy medal zdobył Kamil Bojarski i Dawid Świercz, natomiast w wyścigach sztafetowych 4 x 50 m z przeszkodami, 4x25 m holowanie manekina, 4x 50 m z pasem ratowniczym nasz czteroosobowy zespół trzykrotnie zajmował czwarte miejsca, niewiele tracąc do podium. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw Mateusz Adamowski uplasował się na ósmym miejscu w kategorii Open, a Kamil Bojarski w kategorii na szóstej pozycji.

Wyniki indywidualne:

• Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych w kategorii Open zdobył w sumie cztery medale (2 złote, 2 brązowe) zajmując następujące lokaty: na dystansie  200 m z przeszkodami z czasem 1,58,22 s – trzecie miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 50,17 s – pierwsze miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 28,83 s - pierwsze miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie z pasem – trzecie miejsce, na dystansie 100 m kombinowane - czwarte miejsce.
  • Mateusz Adamowski w swoich startach indywidualnych w kategorii Open zajmował następujące pozycje: na dystansie 200 m z przeszkodami zajął ósme miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 51,09 s zajął czwarte miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 31,07 s zajął siódme miejsce, na dystansie 100 m kombinowane siódme miejsce z czasem 1,06,36 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 200 m jedenaste miejsce.
  • Kamil Bojarski indywidualnie w kategorii junior zajmował odpowiednio: na 200 m z przeszkodami - siódme miejsce, na 100 m w płetwach - czwarte miejsce z czasem 56,60 s, na 50 m holowanie manekina z czasem 34,39 s - ósme miejsce, na 100 m ratowanie manekina z pasem - piąte miejsce, na 200 m super ratownik - piąte miejsce z nowym rekordem życiowym.
  • Dawid Świercz w kategorii Open na dystansie 50 m holowanie manekina uplasował się na 16. miejscu.

- Pomimo problemów zdrowotnych z jakimi borykali się moi zawodnicy tuż przed mistrzostwami, co wpłynęło na brak ich optymalnej formy, start w zawodach uważam za udany – podkreśla Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka.