Zmarł Wojciech Łazarek. Legendarny trener zapisał się też w historii ostrołęckiej piłki

Piłka nożna 13 grudnia 2023 0 Komentarzy

W wieku 86 lat zmarł Wojciech Łazarek, były selekcjoner reprezentacji Polski, który od 19 października 2005 do 3 lipca 2006 był trenerem i dyrektorem sportowym Narwi Ostrołęka.

Łazarek reprezentację Polski prowadził w latach 1986-1989. Poza tym trenował wiele klubów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Słynął ze swoich nietuzinkowych powiedzonek.

W październiku 2005 r., już u schyłku trenerskiej kariery, niespdziewanie objął ostrołęcką Narew. Był dyrektorem sportowym i trenerem. Z powiedzonek jednak nie zrezygnował. Jednego z zawodników, który miał ekstrawagancką fryzurę, wysyłał do fryzjera już na pierwszym treningu.

"Nie lubię zabawy bez orkiestry, a tej orkiestry, czyli kibiców, mi dziś brakowało" - mówił, gdy Narew musiała zagrać mecz przy pustych trybunach. Efekt sportowy osiągnięty nie został, bo Narew z Łazarkiem do III ligi nie awansowała, ale na pewno o ostrołęckim klubie było wtedy głośno.

Złote usta polskiej piłki, król anegdot i trener, który sporo w swojej karierze osiągnął. Taki był Wojciech Łazarek. Zmarł 13 grudnia 2023 r. w wieku 86 lat.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.