Znany biznesmen zainwestował w klub piłkarski z powiatu ostrołęckiego. KS CK Troszyn potęgą "okręgówki"?

Piłka nożna 23 lipca 2014 6 Komentarzy

Klub Sportowy CK Troszyn ma nowego sponsora. Drużynę z powiatu ostrołęckiego wspierać będzie znany biznesmen, współpracujący niegdyś z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Drużyna jest już finansowym potentatem "okręgówki" - zwyciężać ma również na boisku.

Klub Sportowy CK Troszyn ma nowego sponsora. Drużynę z powiatu ostrołęckiego wspierać będzie znany biznesmen, współpracujący niegdyś z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Drużyna jest już finansowym potentatem "okręgówki" - zwyciężać ma również na boisku.

Biznesmenem, który zdecydował się zainwestować w KS CK Troszyn jest Grzegorz Kulikowski. 50-letni inwestor jest przedsiębiorcą budowlanym. Jako działacz Polskiego Związku Piłki Nożnej zaczął udzielać się w 2003 roku, jeszcze za prezesury Michała Listkiewicza. Jak donosi Super Express, po odejściu Listkiewicza Kulikowski przekazał 200 tysięcy złotych na kampanię Grzegorza Lato. Ten wygrał wybory na prezesa PZPN, lecz plany biznesowe Kulikowskiego blokował ówczesny sekretarz związku, Zdzisław Kręcina. Kulikowski nagrał więc Kręcinę przy okazji przyjmowania łapówki a następnie taśmy udostępnił opinii publicznej. Afera korupcyjna przyczyniła się do kompromitacji zarządu i wyborów, w których zwyciężył obecny prezes - Zbigniew Boniek.

Kulikowski od lat wspiera finansowo piłkarską Akademię Władysława Żmudy w Warszawie. To właśnie z tej placówki do Troszyna przejdą najzdolniejsi piłkarze. Klub rozpoczął już także sprowadzanie doświadczonych zawodników z innych klubów. Kontraktami z KS CK związali się trzej piłkarze Huraganu Wołomin, który w ostatnim sezonie grał w trzeciej lidze. Są to kapitan wołomińskiego zespołu - obrońca Dariusz Dadacz a także obrońca Bartosz Grodzki i pomocnik Łukasz Fijołek. Doświadczeni piłkarze byli podstawowymi zawodnikami Huraganu w poprzednim sezonie. Trzecioligowców skusiła oferta gry w Troszynie za duże pieniądze przy jednoczesnej możliwości trenowania w Warszawie.

Celem drużyny z Troszyna na ten sezon będzie bezproblemowy awans do IV ligi mazowieckiej. Nie wiadomo jednak czy zespół KS CK poprowadzi trener Przemysław Stepnowski - jego praca stoi pod znakiem zapytania. To jednak nie koniec ambitnych planów - w ostrołęckiej B-Klasie zagra drużyna rezerw KS CK, w której znajdą się głównie zawodnicy z regionu. Druga drużyna również stawia sobie za cel awans - do A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. O tym czy ambitne plany Grzegorza Kulikowskiego się spełnią, przekonamy się w najbliższym sezonie. Zapowiada się on niezwykle interesująco.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
13:25, 23 lipca 2014

Gość

no to niedługo będzie się mówiło że Dumą Kurpi jest KS CK Troszyn ;) awansu życzę


...
14:05, 23 lipca 2014

Gość

Jak to jest że zawodnicy którzy mają grać w Troszynie będą trenować w Warszawie ?


...
14:25, 23 lipca 2014

Gość

  napisał(a):
Jak to jest że zawodnicy którzy mają grać w Troszynie będą trenować w Warszawie ?

1 zespół bedzie w Wawie, pewnie beda przyjeżdżać tylko na mecze domowe do Troszyna. w 2 drużynie będą grać zawodnicy z regionu i oni beda trenować w Troszynie


...
18:49, 23 lipca 2014

bobo

Nic nie zrobią szkoda pieniędzy, lepiej gdyby je zainwestował w inną dyscyplinę.  Nawet kolarstwo...


...
19:04, 23 lipca 2014

Gość

Trochę dziwne że drużyna z Troszyna będzie trenować w Warszawie,ale pewnie teraz w Troszynie będą same warszawiaki grać skoro jest na pisane "Kulikowski od lat wspiera finansowo piłkarską Akademię Władysława Żmudy w Warszawie. To właśnie z tej placówki do Troszyna przejdą najzdolniejsi piłkarze."
A w drugiej drużynie będą pewnie grać dotychczasowi gracze z tamtego sezonu pierwszej drużyny.

Ktoś wie gdzie trenuję teraz KS CK Troszyn ?


...
22:06, 23 lipca 2014

Gość

potentat
1. książkowo: osoba na wysokim stanowisku, mająca duży wpływ na coś lub wyłączność na produkcję czegoś;
2. dawniej: możny, majętny pan, posiadacz ziemski; magnat, arystokrata
3. potocznie: firma, przedsiębiorstwo mające wyłączność na produkcję czegoś, przodujące w jakieś dziedzinie,  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.