Zwycięska niedziela Unii Basket Ostrołęka [ZDJĘCIA]

Koszykówka 22 listopada 2016 Komentarzy

Koszykarki MUKS Unia Basket Ostrołęka odniosły kolejne zwycięstwa w rozgrywkach młodzieżowych. Podopieczne Mariusza Mierzejewskiego z drużyny U14 rozgromiły UKS Nowa Wieś 103:35, z kolei ich młodsze koleżanki pod wodzą Tomasza Pierzchały stoczyły emocjonujący, lecz zwycięski bój z Huraganem Wołomin.

Jako pierwsze do gry przystąpiły zawodniczki U12. Mecz Unii Basket Ostrołęka z Huraganem Wołomin przez trzy kwarty układał się po myśli przyjezdnych. Ich przewaga powiększała się z każdą kwartą i przed ostatnimi 10 minutami Huragan prowadził 38:27. Wtedy jednak ostrołęczanki rozpoczęły kapitalną pogoń za rywalkami i po wielkich emocjach w końcowym fragmencie meczu odniosły zwycięstwo 50:48. Był to drugi mecz ostrołęczanek w tym sezonie i drugie zwycięstwo - wcześniej Unia Basket wygrała na wyjeździe z LSK Basket 67:22. Na pochwałę w niedzielnym starciu zasługują z pewnością Julia Hyjek i Dominika Korczakowska, które razem rzuciły ponad połowę punktów zdobytych przez Unię Basket.

Unia Basket Ostrołęka - Huragan Wołomin 50:48 (7:10, 5:8, 15:20, 23:10)

UNIA BASKET: Glinka, Godzieba 4, Żebrowska, Mateuszczyk, Niedźwiecka, Szkółka, Perzanowska 2, Pierzchała 9, Stryjewska 1, Korczakowska 12, Hyjek 15, Kaliszewska 7.

Po wielkich emocjach w meczu z Huraganem przyszedł czas na jednostronny pojedynek koszykarek U14. Tu zawodniczki prowadzone przez Mariusza Mierzejewskiego nie miały żadnych problemów z dużo niżej notowaną (na ostatnim miejscu w tabeli) ekipą UKS Nowa Wieś. Ostrołęczanki przeważały w każdym elemencie koszykarskiego fachu i odniosły pewne zwycięstwo. Dodatkowym plusem jest fakt, że ostrołęczanki rzuciły ponad 100 punktów w meczu. Najskuteczniejsza była Oliwia Kuszneruk - 30 punktów.

Unia Basket Ostrołęka - UKS Nowa Wieś 103:35 (33:9, 26:3, 29:13, 15:10)

UNIA BASKET: Kuszneruk 30, Bakuła, Auguściak 2, Brzezowska 8, Piórkowska 2, Plewko 18, Zając 5, Kruszewska 9, Dziadak, Mierzwa, Pyskło, Władysiuk 17, W. Maciak 6, J. Maciak 6.

Zapraszamy do galerii, gdzie znajdują się zdjęcia z meczu Unia Basket Ostrołęka - UKS Nowa Wieś.