Zwycięski mecz Trójki z wielkimi emocjami [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 14 maja 2016 Komentarzy

Trójka Ostrołęka pokonała ChKS Łódź w spotkaniu 26. kolejki II ligi szczypiornistów. Podopieczni Radosława Żebrowskiego zakończyli sezon 2015/16 na siódmej pozycji. Rywalizacja z łodzianami zapewniła ogromne emocje kibicom zgromadzonym w hali przy Berlinga.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście - w 3. minucie po golu Dawida Darnowskiego prowadzili 3:1. Od tego momentu przez 20 minut toczyła się niezwykle wyrównana walka - oba zespoły na przemian pokonywały bramkarza rywali i w 22. minucie mieliśmy remis 12:12. Wtedy pięć bramek z rzędu rzucili zawodnicy Trójki, z czego trzykrotnie trafiał Rafał Niećko. Przewaga zmniejszyła się jeszcze przed przerwą - zmiana stron nastąpiła przy stanie 18:16 dla Trójki.

Drugą połowę skutecznym trafieniem rozpoczął Kamil Ludwiczak. Trójka powiększyła przewagę do czterech bramek w 43. minucie po trafieniu Łukasza Kowalczyka. Od stanu 27:22 na korzyść gospodarzy, do głosu ponownie doszli goście. W 52. minucie łodzianie doprowadzili do wyrównania 28:28 po trafieniu Artura Urbańskiego.

Ostatnie sekundy meczu wyglądały niezwykle emocjonująco. Ostra i zacięta gra sprawiła, że czerwoną kartkę otrzymał Hubert Milewski. Dodatkowo, karę dwóch minut w 58. minucie otrzymał Łukasz Kowalczyk, a minutę później - Norbert Kolanowski. W pewnym momencie sędziowie Mateusz Hycza z Olsztyna i Marcin Miechowski z Ciechanowa sami mieli problem z określeniem liczby zawodników, jacy w barwach Trójki powinni przebywać na boisku. Również z tego powodu w trakcie akcji na boisko... wbiegł trener gości. Ostatecznie po kilkuminutowym zamieszaniu Trójka wznowiła grę trzema zawodnikami w polu i dowiozła jednobramkowe zwycięstwo do końca.

Było to ostatnie spotkanie ostrołęckich szczypiornistów w sezonie 2015/16. Emocje w ostatnim meczu z pewnością sprawią, że kibice już od dziś tęsknić będą za kolejnymi spotkaniami w wykonaniu piłkarzy ręcznych znad Narwi.

Trójka Ostrołęka - ChKS Łódź 32:31 (18:16)

TRÓJKA: Bieniecki -, Wiśniewski 2, Milewski 5, Kuliś 6, Piskowski 2, Zieliński 2, Ludwiczak 4, Niećko 10, Kowalczyk 4, Kolanowski 1, Wojciechowski, Ścibek.

ChKS: Górecki, Górniak 1, Witczak 5, Zasada 2, Przybylski 5, Zawadzki, Świątkiewicz, Antosik, Urbański 6, Stężała, Laskowski 2, Kaźmierczak, Darnowski 7, Karolak 2, Pankowski 1.

Zapraszamy również na profil naszego działu sportowego "SPORTowa Ostrołęka" na największym portalu społecznościowym - Facebook. Ciekawostki, informacje, newsy oraz krótki film z końcówki dzisiejszego meczu: TUTAJ.