100 meczów Świercza w kadrze narodowej. W kolejnym zagra o brąz ME

Piłka nożna 18 września 2021 2 Komentarze

Przemysław Świercz z Ostrołęki rozegrał swój setny mecz w reprezentacji Polski w amp futbolu (piłka nożna osób po amputacjach kończyny). W półfinale Mistrzostw Europy biało-czerwoni przegrali z Hiszpanią 1:2 i zagają o brązowy medal.

Mecz półfinałowy Mistrzostw Europy w amp futbolu był 100. spotkaniem ostrołęczanina Przemysława Świercza w kadrze narodowej. Ten wyjątkowy jubileusz nie został niestety uczczony zwycięstwem, ale kapitan reprezentacji pokazał się z dobrej strony.

W 23. minucie Hiszpanie objęli prowadzenie za sprawą Castilli. Kilka minut później było już 1:1, gdyż Bartosz Łastowski doskonale uderzał z rzutu wolnego. Również z wolnego padła zwycięska bramka dla Hiszpanii, strzelił ją Castro.

Polacy przegrali z Hiszpanią 1:2 i zagrają w meczu o brązowy medal, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 17.30 na stadionie Cracovii.

Na zdj. Przemysław Świercz - pierwszy z lewej.