1/4 finału MP: Druga porażka Trójki Ostrołęka na turnieju w Olecku

Piłka ręczna 20 kwietnia 2024 0 Komentarzy

Trójka Ostrołęka przegrała z Agrykolą Warszawa 23:31 w drugim meczu na turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski w Olecku. Piłkarze ręczni ze stolicy zanotowali pierwsze zwycięstwo na tym turnieju, ostrołęczanie - drugą porażkę.

Po minimalnej porażce z Czarnymi Olecko w pierwszym meczu turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski, ostrołęcka Trójka przystąpiła do meczu z Agrykolą Warszawa. Ale i to spotkanie okazało się trudnym wyzwaniem dla ostrołęczan.

Trójka dobrze zaczęła ten mecz, prowadząc w 12. minucie 5:3. Z biegiem czasu to jednak zawodnicy z Warszawy przejmowali inicjatywę. W 17. minucie było 6:6, a później na prowadzenie wyszli szczypiorniści Agrykoli. Do przerwy to oni prowadzili 13:10.

Sporo działo się w końcówce tego starcia. W 53. minucie to Agrykola prowadziła 24:20, a chwilę później przewaga wynosiła już sześć bramek (26:20) i o czas poprosili ostrołęccy trenerzy. Nie zatrzymało to Agrykoli - w ostatnich minutach zobaczyliśmy otwartą grę i sporo bramek z obu stron. Ostatecznie to Agrykola wygrała 31:23.

Trójka Ostrołęka - Agrykola Warszawa 23:31 (10:13)

Trójka: Eryk Pawłowski, Kzysztof Minota (4), Bartosz Szelkowski (1), Rafał Jędrzejewski (3), Adam Głażewski, Kacper Żebrowski (10), Filip Mulawka, Ksawery Zapała, Seweryn Sypiański (2), Wiktor Damięcki (1), Maciej Minota (1), Gabriel Bieniek, Kacper Domurad (1).

W niedzielę o 12:00 Trójka w ostatnim meczu 1/4 finału zagra z Vive Kielce.