25 medali WOPR-OS na Mistrzostwach Polski (zdjęcia)

Pływanie 13 czerwca 2017 9 Komentarzy

Reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka zdobyli aż 25 medali podczas 51. Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym. Zawody rozgrywane były w dniach 9-11 czerwca we Wrocławiu.

W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli: Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski oraz Marysia Murawska, utytułowana młoda pływaczka trenująca na co dzień w UKS Piątka Ostrołęka.

Zawodnicy WOPR-OS, oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach, ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych oraz cztery rekordy Polski.  W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na czwartej pozycji. Marysia Murawska w klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy zajęła pierwsze miejsce, a ponadto wśród seniorek uplasowała się na dziesiątym miejscu. Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy w klasyfikacji generalnej uplasował się na drugim miejscu, tracąc do pierwszej lokaty zaledwie cztery punkty. Kamil Bojarski w kategorii młodzik był drugi, a Karolina Kaczyńska w kategorii junior młodszy zajęła siódme miejsce.

W startach indywidualnych reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka prezentowali się bardzo dobrze.

Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych zdobył w sumie dziewięć medali (5 złotych, 1 srebrny,  3 brązowe), a jego rywalizacja ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna zaangażowania. W swoich startach Hubert zajmował następujące lokaty: na dystansie  200 m z przeszkodami z czasem 2,04,35 s –  pierwsze miejsce wśród juniorów i trzecie miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 50.99 s – nowy rekord życiowy i pierwsze miejsce wśród juniorów i piąte miejsce wśród seniorów, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 31,64 s –  pierwsze miejsce wśród juniorów i nowy  rekord Polski Juniorów oraz  piąte miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m ratownik z czasem 56,99 – nowy rekord życiowy drugie miejsce wśród juniorów i trzecie miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1;05;16 - pierwsze miejsce wśród juniorów i nowy rekord Polski Juniorów oraz trzecie  miejsce wśród seniorów, na dystansie 200 m super ratownik - pierwsze miejsce wśród juniorów i piąte miejsce wśród seniorów.

Marysia Murawska w swoich startach w kategorii junior młodszy zdobyła w sumie siedem medali (4 złote, 2 srebrne, 1 brązowy). Na dystansie 100 m z przeszkodami zajęła pierwsze miejsce z czasem 1,03,44 s – nowy Rekord Polski juniorów młodszych, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 1,08,19 s zajęła pierwsze miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 41,42 s zajęła pierwsze miejsce, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1,23,83 s zajęła także pierwsze miejsce, ustanawiając w dodatku nowy rekord Polski juniorów młodszych, wynik ten dał jej również drugie miejsce wśród seniorek. Marysia wspólnie z koleżankami z Sochaczewa reprezentowała województwo mazowieckie w kategorii open zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x50 m z przeszkodami i brązowy medal 4x50 m z pasem ratowniczym.

Mateusz Adamowski w swoich startach w kategorii junior młodszy zdobył w sumie pięć medali (1 złoty,  3 srebrne, 1 brązowy). Na dystansie 100 m z przeszkodami zajął trzecie miejsce z czasem 1,03,07 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 59,96 s zajął drugie miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 37,50 s zajął drugie miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1,18,19 zajął pierwsze miejsce - nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratownik z czasem 1,06,11- drugie miejsce – nowy rekord życiowy.

Kamil Bojarski to najmłodszy reprezentant WOPR-OS. W kategorii młodzik we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe, zdobywając w sumie trzy medale (2 srebrne, 1 brązowy): na dystansie 100 m w płetwach trzecie miejsce z czasem 1,14,26 s, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 47,90 s - drugie miejsce, na dystansie 100 m ratownik drugie miejsce z czasem 1,13,48 s. Kamil ponadto na dystansie 100 m z przeszkodami uplasował się na szóste miejscu.

Karolina Kaczyńska w kategorii junior młodszy w konkurencji 100 m ratownik zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski z czasem 1,15,34 s – nowy rekord życiowy. Karolina ponadto na dystansie 100 m holowanie manekina w płetwach z czasem 1,13,08 – nowy rekord życiowy - zajęła czwarte miejsce, na dystansie  100 m z przeszkodami zajęła dwunaste miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina zajęła jedenaste miejsce, na dystansie 100 m kombinowane - dziewiąte miejsce.

Co o wynikach swoich podopiecznych sądzi trener Dariusz Małkowski? Przeczytasz o tym wkrótce w naszym serwisie sportowym.