zdjecie 907

27. Warszawski Triathlon Zimowy [ZDJĘCIA]

Inne 25 stycznia 2016 Komentarzy

Bieg, łyżwy i rower, czyli trzy w jednym. XXVII Warszawski Triathlon Zimowy tradycyjnie wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Na Stegnach mimo siarczystego mrozu wystartowała rekordowa liczba 56 drużyn oraz prawie 200 osób indywidualnie.

Bieg, łyżwy i rower, czyli trzy w jednym. XXVII Warszawski Triathlon Zimowy tradycyjnie wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Na Stegnach mimo siarczystego mrozu wystartowała rekordowa liczba 56 drużyn oraz prawie 200 osób indywidualnie.

Rywalizacja rozegrała się najpierw w biegu terenowym (4 km), a potem w jeździe na łyżwach (2 km) i na rowerze (10 km). Najlepsi indywidualnie okazali się Bartosz Banach z Gdańska (trzeci raz rzędu!) oraz Sylwia Okólska z Tomaszowa Mazowieckiego. Drużynowo wygrał Pol-Mot Auto CCC Kawa Kamp w składzie Łukasz Kalaszczyński, Bartosz Chojnacki i Alan Banaszek.

- To jedyna taka impreza nie tylko w Polsce, ale także w Europie - podkreślił współorganizator Warszawskiego Triathlonu Zimowego, Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Ten triathlon to coś więcej niż zwykła impreza sportowa. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą ambicją i sportowym charakterem. Każdy z nich okazał się prawdziwym twardzielem.

Triathlonowego hat-tricka na Stegnach „ustrzelił” Bartosz Banach (Torus Hotel Cztery Brzozy), który w Warszawskim Triathlonie Zimowym zwyciężył już piąty raz, w tym po raz trzeci z rzędu. Jeden z najlepszych polskich kolarzy górskich wyprzedził na mecie Tomasza Szalę (Airbike) i Mateusza Zdanowicza (Banach Brothers).

- Bardzo cenię takie wyzwania, jak Warszawski Triathlon Zimowy - powiedział Bartosz Banach. – Tu zawsze zwycięstwo smakuje doskonale. Tym razem było niezwykle trudno. Rzadko jeżdżę na łyżwach i po zejściu z toru zajmowałem trzecie miejsce. Straty odrobiłem na rowerze, czyli w mojej koronnej konkurencji. Świetna rywalizacja, fantastyczna atmosfera i perfekcyjna organizacja. Za rok wrócę tu na pewno.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Sylwia Okólska z Tomaszowa Mazowieckiego, wyprzedzając trzy zawodniczki Warszawskiego Klubu Kolarskiego Klaudię Czabok, Annę Gdańską i Aleksandrę Klimczak. Rywalizację indywidualną poprzedziła drużynowa. W rekordowej stawce 56 zespołów triumfował Pol-Mot Auto CCC Kawa Kamp (Łukasz Kalaszczyński, Bartosz Chojnacki, Alan Banaszek), przed Airbike.pl (Maciej Bodnar, Tomasz Szala, Paweł Baranek) i Żoliber (Robert Celiński, Piotr Kieblesz, Paweł Czarnecki).

- Przed startem mierzyliśmy wyłącznie w zwycięstwo – powiedział Bartosz Chojnacki, jeden z najlepszych rolkarzy na świecie. – Bieg to domena Łukasza Kalaszczyńskiego, który błyskawicznie objął prowadzenie. Ja na łyżwach utrzymałem przewagę, a dzieła dokończył w mistrzowskim stylu Alan Banaszek, mistrz Europy juniorów w kolarstwie. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, bo konkurencja była niezwykle mocna.

27. Warszawski Triathlon Zimowy został zorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Poland Bike przy współpracy z Fundacją Sport.

Więcej na www.triathlonzimowy.pl

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.