67. Mistrzostwa Polski Juniorów w Krakowie: Katarzyna Gwiazda zdobyła srebrny medal!

Lekkoatletyka 06 lipca 2013 Komentarzy

Katarzyna Gwiazda z UKS Siódemka Ostrołęka zdobyła srebrny medal podczas 67. Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w dniach 3-5 lipca w Krakowie. Ostrołęczanka stanęła na drugim stopniu podium w konkurencji trójskoku!

Katarzyna Gwiazda (fot. UKS Siódemka Ostrołęka)

Wszystkie skoki Kasi były udane, zawodniczka Siódemki swój najlepszy wynik uzyskała w drugiej próbie. Skoczyła wtedy 12.31, co dawało jej drugie miejsce. Prowadząca Agnieszka Wysocka z BKS Bydgoszcz powiększyła jeszcze swoją przewagę w kolejnych skokach, co dało jej zdecydowany złoty medal z wynikiem 12.59. Trzecie miejsce zajęła Gabriela Zawadzka z MKS Tempo Kęty z wynikiem 12.14. Srebrny medal Gwiazdy jest najlepszym wynikiem w jej dotychczasowej karierze, wcześniej w swoim dorobku miała medal brązowy z Halowych Mistrzostw Polski juniorów.

Ostrołęczanka startowała także w konkurencji skoku w dal, tam w finale z wynikiem 5.66 zajęła szóste miejsce. Do brązowego medalu zabrakło jej zaledwie 11 centymetrów. Jest to 87. medal jaki lekkoatleci zdobyli podczas Mistrzostw Polski dla Ostrołęki.

O startach pozostałych lekkoatletów z Ostrołęki na MPJ w Krakowie poinformujemy w naszym jutrzejszym serwisie.