Joanna Banach złotą medalistką Mistrzostw Polski: Mieszkanka Tatar pojedzie do Finlandii na europejski czempionat!

Lekkoatletyka 03 lipca 2013 Komentarzy

Joanna Banach zdobyła złoty medal 30. Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które rozegrane zostały 29 i 30 czerwca w Bydgoszczy. Pochodząca z Tatar (gm. Kadzidło) zawodniczka stanęła na najwyższym stopniu podium w konkurencji 400 metrów przez płotki. Teraz przed mieszkanką powiatu ostrołęckiego kolejne zadanie: walka na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w fińskim Tampere!

Asia pobiła swój rekord życiowy i z czasem 54,72 wpadła na metę jako pierwsza. Druga zawodniczka straciła do Banach aż pół sekundy. Pochodząca z Kurpi zawodniczka wystartowała także w biegu na 400 metrów, gdzie zajęła piąte miejsce z czasem 54,41. W czerwcu Joanna Banach zajęła także trzecie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w biegu na 400 metrów a także była trzecia na tym samym dystansie podczas naszpikowanego gwiazdami mityngu w Bydgoszczy.

21-letnia zawodniczka jest obecnie studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, podczas startów reprezentowała klub UKS Młodzik Warszawa. Swoją przygodę z bieganiem rozpoczynała w kadzidlańskim gimnazjum pod okiem trenera Zenona Pierzchanowskiego.

Banach znalazła się także w kadrze narodowej na dziewiąte Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 10-14 lipca w Tampere. Przypomnijmy, że do Finlandii pojedzie także ostrołęczanin Maksym Sypniewski, który będzie reprezentował kraj w trójskoku.