A Klasa: Kurpiowskie derby dla Kadzidła. Zobacz wyniki 16. kolejki [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 10 kwietnia 2017 4 Komentarze

Na ten mecz czekało wielu kibiców piłki nożnej z regionu. Mecz Kurpika Kadzidło ze Świtem Baranowo nie zawiódł oczekiwań licznej, bo blisko 200-osobowej, grupy fanów na stadionie w Kadzidle. Gospodarze wygrali 4:1 i pokazali, że będą liczyć się w walce o najwyższe pozycje w tabeli.

Pierwszy gol niedzielnego spotkania padł w 35. minucie. W zamieszaniu podbramkowym największą przytomnością wykazał się Arkadiusz Wiśniewski, pokonując bezradnego Mateusza Tabakę. Prowadzenie Kurpika utrzymało się tylko przez sześć minut - długa wrzutka w pole karne z lewej strony zakończyła się "dziubnięciem" piłki przez doświadczonego Krzysztofa Chodkowskiego i futbolówka wpadła do siatki, ku uciesze licznej grupy kibiców z Baranowa.

W drugiej połowie bramki strzelali tylko gospodarze. W 59. minucie bramkę z rzutu karnego strzelił Hubert Dąbkowski, dając Kurpikowi prowadzenie. Kwadrans przed końcem na 3:1 podwyższył Karol Antoszewski, a wynik ustalony został w 81. minucie przez Adriana Bednarczyka. Osłabiony kadrowo Świt nie miał możliwości obronić się przed zmasowanymi atakami Kurpika i tym samym trzy punkty pozostały w Kadzidle.

Po zwycięstwie ze Świtem drużyna Kurpika Kadzidło awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Do lidera - PAF Płońsk - traci tylko dwa punkty.

Kurpik Kadzidło - Świt Baranowo 4:1 (1:1)

⚽ 1:0 Wiśniewski '35
⚽ 1:1 Chodkowski '41
⚽ 2:1 Dąbkowski '59
⚽ 3:1 Antoszewski '76
⚽ 4:1 Bednarczyk '81

składy wkrótce.

Co w innych spotkaniach A Klasy? Najbardziej interesuje nas oczywiście postawa innego zespołu z powiatu ostrołęckiego - Rzekunianki Rzekuń. Piłkarze prowadzeni przez trenera Michała Rychlika wygrali na wyjeździe z Żakiem Szreńsk 3:0.

Żak Szreńsk - Rzekunianka Rzekuń 0:3 (0:1)

⚽ 0:1 Pędzich '45
⚽ 0:2 Pędzich '54
⚽ 0:3 Gontarz '85

Rzekunianka: Woźniak - Białczak, Obuchowicz, Przywojski (70' Siurnicki), Wołejszo, Kowalczyk, Jezierski, Gontarz, Il, Choroszewski, Pędzich.