A Klasa: Ostatnie jesienne derby dla Rzekunia. Wyniki 12. kolejki

Piłka nożna 06 listopada 2017 3 Komentarze

Ostatnie jesienne derby powiatu ostrołęckiego za nami. Rzekunianka Rzekuń pokonała Aldo Bartnik Myszyniec 3:2. Ważną wygraną zanotował również Świt Baranowo, z kolei Kurpik Kadzidło przekonał się o sile lidera z Glinojecka.

Ważne trzy punkty odniósł Świt Baranowo, który wynik musiał gonić dwukrotnie. Najpierw Żak strzelił bramkę na 1:0 po skutecznym kontrataku, ale na tego gola odpowiedział Krzysztof Chodkowski - doświadczony pomocnik strzelił głową po udanym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po przerwie gola dla gości strzelił Rudnicki, ale odpowiedź Mateusza Fąka była jasna: dwa gole i trzy punkty zostają w Baranowie, mimo, że goście mieli jeszcze szansę trafiając w słupek i poprzeczkę.

Na dobrej drodze do okręgówki jest Kryształ Glinojeck, o czym przekonał się Kurpik Kadzidło. Honorowe trafienie dla zespołu z Kadzidła zanotował Adrian Bednarczyk. Ciekawie było także w Myszyńcu, gdzie jako gospodarz w derbach powiatu ostrołęckiego wystąpiła... Rzekunianka Rzekuń. Co prawda grający u siebie goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Balcerczyka, ale w drugiej połowie działo się zdecydowanie więcej i ostatecznie o jedną bramkę lepsi byli gracze z Rzekunia.

Co łączy wszystkie zespoły z powiatu ostrołęckiego w A Klasie, to brak stabilizacji formy i nieprzewidywalność. Każdy może wygrać z każdym, a widać to też w tabeli ligowej. Najwyżej notowaną drużyną z powiatu jest Aldo Bartnik Myszyniec - miejsce 5. i 19 punktów, a najniżej - Świt Baranowo na 11. miejscu z 13 punktami. To już niemal koniec rozgrywek A Klasy w wydaniu jesiennym: za tydzień ostatnia kolejka tej rundy.

Świt Baranowo - Żak Szreńsk 3:2 (1:1)

⚽ 0:1 Rutkowski '18
⚽ 1:1 Chodkowski '26
⚽ 1:2 Rudnicki '55
⚽ 2:2 M. Fąk '59
⚽ 3:2 M. Fąk '81

Świt Baranowo: Wilga - Stolarczyk (54. Gładek), Dawid, Zajewski, Abramczyk (79. W. Gąska) - M. Fak (83. Kaczorek), Bieńkowski (55. Prusaczyk), K. Olender, Rybka, Chodkowski (85. Mar. Tabaka) - M. Dobrzyński (88. A. Dobrzyński)

Kurpik Kadzidło - Kryształ Glinojeck 1:5 (0:4)