A Klasa: Za nami ostatnia kolejka sezonu 2016/17 (wyniki, tabela)

Piłka nożna 19 czerwca 2017 1 Komentarz

Sezon 2016/17 w A Klasie ciechanowsko-ostrołęckiej dobiegł końca. W ostatniej kolejce wygrane odnotowały ekipy Świtu Baranowo i Rzekunianki Rzekuń, przegrał za to Kurpik Kadzidło. Awans do ligi okręgowej wywalczyła drużyna Mazowsza Jednorożec.

Sporo emocji było w Baranowie, gdzie Świt wciąż musiał walczyć o utrzymanie w pojedynku z Jutrzenką Unieck. Podopieczni Rafała Ogonowskiego szybko wyszli na prowadzenie, a do przerwy wygrywali 2:1. Na dziewięć minut przed końcem Damian Duszak strzelił na 3:1 i wydawało się, że to już koniec emocji, ale za sprawą bramki Szymona Wiejskiego sporo działo się do ostatniego gwizdka sędziego. Świt wygrał i utrzymał się w A Klasie.

Najwyżej notowaną drużyną z powiatu ostrołęckiego była Rzekunianka Rzekuń. Gracze z Rzekunia na takie miano zasłużyli dzięki zwycięstwu 6:1 nad Koroną Karolinowo w ostatniej kolejce przy jednoczesnej porażce Kurpika Kadzidło 1:3 z Mazowszem Jednorożec. Poniżej wyniki i tabela końcowa. Podsumowanie sezonu już wkrótce w naszym serwisie.

Świt Baranowo - Jutrzenka Unieck 3:2 (2:1)

⚽ 1:0 Chodkowski '8
⚽ 2:0 Dawid '28
⚽ 2:1 Wiejski '40
⚽ 3:1 Duszak '81
⚽ 3:2 Wiejski '90+7

Świt: Darmochwał - M. Fąk, W. Gąska, Dawid, Michalak (90' Abramczyk), Duszak (83' S. Ogonowski), Olender, Dobrzyński, Chodkowski (86' Gładek), R. Ogonowski, Tabaka (55' Kuzia).

Rzekunianka Rzekuń - Korona Karolinowo 6:1 (4:1)