Ależ rajd Kaliszewskiego! ŁKS przegrał z Bytovią, ale ta bramka przejdzie do historii (wideo)

Piłka nożna 18 lipca 2017 4 Komentarze

Puchar Polski: W rundzie wstępnej rozgrywek Łomżyński Klub Sportowy zmierzył się na własnym stadionie z pierwszoligową Bytovią Bytów. Przez prawie godzinę pachniało sensacją, bo gospodarze - w głównej mierze dzięki Markowi Kaliszewskiemu - prowadzili 2:0. Happy endu jednak nie było.

ŁKS co prawda przegrał z wyżej notowaną Drutex Bytovią Bytów, ale pochodzący z gminy Lelis Marek Kaliszewski zaprezentował się z fantastycznej strony. Były gracz ostrołęckich klubów, a obecnie piłkarz łomżyńskiego klubu, w 21. minucie popisał się fenomenalną akcją. Kaliszewski przejął piłkę na własnej połowie, po czym popędził przez całe boisko mijając jak tyczki rywali z pierwszoligowego klubu, a następnie wykładając piłkę Michałowi Sadowskiemu. Ten skierował ją do siatki i dał ŁKS-owi prowadzenie. W 51. minucie Kaliszewski przejął piłkę po błędzie obrońców Bytovii i sam pokonał Mateusza Oszmańca.

Niestety, od stanu 2:0 strzelali już tylko goście. Najpierw dwukrotnie Pawła Lipca pokonał Janusz Surdykowski, a w 85. i 90. minucie decydujące gole strzelił Bartosz Biel. Bytovia wygrała 4:2 i przeszła do kolejnej rundy Pucharu Polski. ŁKS-owi pozostają wspomnienia i pozostawione dobre wrażenie. Warto podkreślić, że oprócz Kaliszewskiego, na boisku pojawił się także inny "nasz" zawodnik w barwach ŁKS - Przemysław Olesiński. Wszedł on na boisko w 78. minucie.