zdjecie 2262

Andrzej Dudziec nie poprowadzi ostrołęckich siatkarzy

Siatkówka 15 lipca 2016 Komentarzy

Na 271 zatrzyma się liczba oficjalnych meczów, w których siatkarski zespół seniorów z Ostrołęki (pod kierownictwem ASPS Net) poprowadził trener Andrzej Dudziec. Doświadczony szkoleniowiec nie zasiądzie już na ławce trenerskiej drużyny Energi Omis Ostrołęka.

Na 271 zatrzyma się liczba oficjalnych meczów, w których siatkarski zespół seniorów z Ostrołęki (pod kierownictwem ASPS Net) poprowadził trener Andrzej Dudziec. Doświadczony szkoleniowiec nie zasiądzie już na ławce trenerskiej drużyny Energi Omis Ostrołęka.

67-letni szkoleniowiec prowadził drużynę Netu w II i I lidze nieprzerwanie od sezonu 2006/07, kiedy to na stanowisku trenera wówczas Pekpolu Ostrołęka zastąpił Lucjana Łomacza. Pod jego wodzą Pekpol Ostrołęka (klub występował pod nazwą sponsorów) dwukrotnie zagrał w finale II ligi (sezony 2007/08 oraz 2009/10), a w drugim z przypadków wywalczył mistrzostwo II ligi oraz awans do I ligi po pasjonującej walce na turnieju mistrzów w Będzinie. W I lidze Dudziec i jego podopieczni najlepszy wynik osiągnęli w sezonie 2012/13, kiedy to znaleźli się na czwartym miejscu w lidze, minimalnie przegrywając rywalizację o brązowy medal z Cuprum Lubin. Zdecydowanie najsłabszy był ostatni sezon, w którym 13. miejsce nie wystarczyło do utrzymania się w I lidze.

W trakcie dziesięcioletniej pracy w klubie ASPS Net, Andrzej Dudziec poprowadził drużynę w 271 oficjalnych meczach ligowych i pucharowych (nie liczymy oczywiście setek sparingów). Uzyskał w nich bilans 144 zwycięstw i 127 porażek. W całym kraju trudno znaleźć trenera z takim doświadczeniem w jednym klubie. Nie wszystko jednak trwa wiecznie i trenerska kariera Andrzeja Dudźca dobiega końca. Naturalnie pada pytanie: kto go zastąpi?

- Wszystko zależy od tego, w której lidze będziemy grać w nowym sezonie - mówi prezes ASPS NET Ostrołęka Stanisław Nowaczyk. - Nie wiemy jeszcze czy będziemy szukać trenera z zewnątrz, czy kontynuować ostrołęcką myśl szkoleniową. W tym momencie oczekujemy na ostateczne decyzje i rozpoczniemy rozmowy z kandydatami na trenerów - dodaje.

Przypomnijmy, że zespół Energi Omis Ostrołęka spadł do II ligi po nieudanym sezonie 2015/16, lecz wciąż jeszcze istnieje szansa, że zagra w I lidze z powodu wycofania się z rozgrywek ekipy KPS Kęty oraz awansu do Plus Ligi ekip Espadonu Szczecin i GKS Katowice. Polski Związek Piłki Siatkowej decyzję w tej sprawie ma podjąć jeszcze dziś. Informację o tej decyzji przeczytacie wkrótce w serwisie sportowym eOstroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.