Angelika Wikieł medalistką Mistrzostw Polski!

Pływanie 20 grudnia 2017 4 Komentarze

Angelika Wikieł z sekcji pływania Narwi Ostrołęka została brązową medalistką Mistrzostw Polski w kategorii młodzieżowców. Podczas pierwszego dnia zawodów w Łodzi ostrołęczanka spisała się bardzo dobrze, zdobywając medal w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym.Pływaczka z Ostrołęki jest niezwykle utalentowana, o czym mogliśmy przekonać się już w przeszłości. Dlatego też z nadziejami spoglądaliśmy na transmisję z Łodzi, gdzie odbywają się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. Wśród blisko 900 zawodniczek i zawodników z około 150 klubów pojawiły się też dwie zawodniczki Narwi: Angelika i Żaklina Wikieł.

Wśród 77 zawodniczek startujących na 50 metrów stylem klasycznym Angelika Wikieł zajęła 10. miejsce w eliminacjach z czasem 32.78 i awansowała do półfinału. W nim również spisała się bardzo dobrze, dzięki czemu czekała ją rywalizacja w finale. W decydującym wyścigu Angelika uzyskała czas 32.49, zajęła 7. miejsce w klasyfikacji seniorów, a także trzecie wśród młodzieżowców  do lat 23, co dało jej zasłużony brązowy medal. Medal historyczny, bo pierwszy dla sekcji pływania Narwi Ostrołęka po reaktywacji! Jej siostra Żaklina Wikieł odpadła w eliminacjach, ale osiągnęła najlepszy w tym roku czas na dystansie 50 m klasykiem.

To nie koniec medalowych szans Narwianek: dziś popłyną one na 200 metrów stylem klasycznym, a jutro i w piątek na 100 metrów stylem klasycznym. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:01, 20 grudnia 2017

Mati

Gratulacje!

ocena: -         zgłoś
...
17:01, 20 grudnia 2017

Gość

Brawo brawo brawo!

ocena: -         zgłoś
...
20:35, 20 grudnia 2017

Kibic

Brawo.  

ocena: -         zgłoś
...
23:38, 20 grudnia 2017

kibic tez

Dzisiaj Angelika zdobyła srebrny medal :) Brawo Narwianki!

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.