B Klasa: Narew na remis z Iskrą Zaręby Kościelne

Piłka nożna 21 października 2017 20 Komentarzy

Mecz na szczycie B Klasy ostrołęckiej zakończył się rezultatem idealnym dla... lidera, czyli Korony II Ostrołęka. W Zarębach Kościelnych miejscowa Iskra podzieliła się punktami z Narwią Ostrołęka, a patrząc na przebieg spotkania, niedosyt mogą mieć obie drużyny.

Narew rozpoczęła mecz od optycznej przewagi, ale w 14. minucie dała się zaskoczyć i Igor Kaliszewski po raz pierwszy wyciągnął piłkę z siatki. Po 26 minutach gry było już 2:0, a w obozie gospodarzy zapanowała uzasadniona radość. Nie trwała ona jednak długo, bo w 37. minucie Paweł Lutrzykowski dobił strzał Bartosza Pędzicha i strzelił kontaktową bramkę dla Narwi. Dwie minuty później Narwianie mieli świetną szansę na gola - rzut karny egzekwował Michał Markowski, lecz przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do przerwy 2:1 dla Iskry.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje szanse, ale to Narew strzeliła bramkę - w 85. minucie Piotr Dąbrowski uderzył z około 30 metra - nie wiadomo czy miał być to strzał czy może wrzutka w pole karne, w każdym razie bramkarz gospodarzy został przelobowany i było 2:2. Ten wynik utrzymał się już do końcowego gwizdka, co nie zadowala żadnej z drużyn - na miejscu lidera umocniła się bowiem Korona II Ostrołęka, mająca już 5 punktów przewagi nad Iskrą.

Wspomniany niedosyt mogą mieć obie drużyny: Iskra, bo do zdobycia trzech punktów brakowało im tylko 5 minut, ale i Narew bo w pierwszej połowie wykonywała rzut karny i gdyby zakończył się on golem, mecz mógł potoczyć się inaczej. Za tydzień niebiesko-czerwoni zmierzą się u siebie z GLKS Lelis.