zdjecie 1233
zdjecie 1233

Dominik Kulesza mistrzem Mazowsza!

Inne 18 października 2017 1 Komentarz

W sobotę 14 października 2017 roku na pomostach CLKS Mazovia Ciechanów odbyły się Mistrzostwa Mazowsza do 18 lat w podnoszeniu ciężarów. Miło nam poinformować, że mamy Mistrza Mazowsza kategorii wagowej 94 kg!

Wśród 65 startujących dziewcząt i chłopców, znaczącą rolę odegrał posiadający drugą klasę sportową Dominik Kulesza - zawodnik UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczny trenerów Władysław Niedźwieckiego, Zbigniewa i Karola Janczewskich w ubiegłym roku wynikiem 167 kg kategorii wagowej 85 kg, zdobył tytuł wicemistrza Mazowsza do 18 lat. 14 października 2017 roku i hala sportowo-widowiskowa im. Ireneusza Palińskiego (dwukrotnego medalisty olimpijskiego oraz wielokrotnego medalisty mistrzostw świata i Europy w podnoszeniu ciężarów) to bardzo szczęśliwy dzień i przyjazne miejsce dla Dominika. Swój występ rozpoczął od 90kg w rwaniu, następnie 96kg, by w trzeciej ostatniej próbie skutecznie dźwignąć 100kg. Bój jakim jest podrzut rozpoczął asekuracyjnie bo od 110kg. W drugim podejściu poprawnie wybił w górę 120kg. Rozochocony bardzo udanymi próbami, w trzeciej poprosił 130kg, jednakże ciężar sztangi okazał się nieco za ciężki.

Wynikiem 220kg w dwuboju wyprzedził drugiego z kolei zawodnika o 10 kg i wywalczył złoty medal w kategorii wagowej 94kg. Bardzo udany start ze względu na uzyskany wynik, jak również pod względem liczby udanych podejść - 5 pozytywnych na 6 możliwych.

- Żywimy nadzieję, iż uda nam się zbliżyć do sukcesów jakie w tej dyscyplinie sportowej odnosił siedmiokrotny Mistrz Polski i siedemnastokrotny rekordzista Polski oraz wielokrotny reprezentant kraju, zawodnik MZKS Narew Ostrołęka Jan Niedźwiecki - dodaje trener Władysław Niedźwiecki.

Gratulujemy!


Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
10:16, 18 października 2017

Galak

Brawo!  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.