B Klasa: Narew z kolejnym zwycięstwem! (zdjęcia)

Piłka nożna 16 września 2017 23 Komentarzy

Kibice Narwi Ostrołęka w sobotnie popołudnie mogli obejrzeć kolejne zwycięstwo swojej drużyny. Niebiesko-czerwoni na własnym stadionie pokonali GUKS Krasnosielc 3:2. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale cieszy, bo GUKS uznawany jest za zespół aspirujący do czołówki "ósmej ligi".

Narew wyszła na prowadzenie już w 3. minucie - goście popełnili błąd w wyprowadzeniu piłki, futbolówka trafiła do Bartosza Pędzicha, ten uderzył na bramkę, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a najlepiej w tej sytuacji zachował się Michał Markowski, dobijając piłkę do pustej bramki. Goście wyrównali w 32. minucie - zawodnik GUKS popędził lewym skrzydłem, dość łatwo ograł jednego z graczy Narwi i wyłożył piłkę swojemu koledze, a ten pokonał Igora Kaliszewskiego. Narew miała jeszcze okazje na gola - bramkarz gości miał duże problemy m.in. po rzucie wolnym Kamila Gontarza, gdy piłka wpadła w kozioł, ale ostatecznie bramki nie padły. Do przerwy 1:1.

W drugiej połowie obejrzeliśmy więcej goli. W 53. minucie goście dość niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak długo, bo w 58. minucie faulowany w polu karnym był Bartosz Pędzich, a jedenastkę na gola - podobnie jak w meczu z Ołdakami - zamienił Michał Markowski. Była to dla niego druga bramka tego wieczoru. Nie minęło kilka minut, a Narew była już na prowadzeniu, tym razem do notesu sędziego w rubryce "strzelcy" zapisał się Bartosz Pędzich. Można powiedzieć, że sprawiedliwości stało się zadość, bo gdyby nie faul to Pędzich trafiłby do siatki już wcześniej. Efekt był jednak pozytywny: dwie bramki i zasłużone prowadzenie.

Narwianie do końca meczu nie oddali już inicjatywy. Wygrana mogła być jeszcze wyższa, ale w końcówce intuicyjny strzał Bednarczyka z najwyższym trudem obronił Adam Milewski. Niebiesko-czerwoni odnieśli kolejne zwycięstwo, dzięki czemu wskoczą na podium B Klasy ostrołęckiej. Cieszy fakt, że przy stanie 1:2 grając pod dużą presją Narwianie zaprezentowali spokojne dążenie do celu, przez co szybko odwrócili losy meczu. To już jednak historia, są trzy punkty, a za tydzień Narew zmierzy się w Goworowie z Orzem.