B-Klasa: Pechowe porażki GLKS i Orza, Andrzejewo nowym liderem

Piłka nożna 12 kwietnia 2016 Komentarzy

W ubiegły weekend odbyła się pierwsza po zimowej przerwie kolejka B-Klasy ostrołęckiej. Piłkarze najniższej klasy rozgrywkowej w regionie wrócili do gry z wielką werwą. Niestety, sporego pecha miały ekipy z powiatu ostrołęckiego.

Świt Baranowo po 35 minutach meczu z WKS Mystkówiec Stary prowadził 2:1 po golach Mateusza Tabaki i Marcina Michalaka. Niestety, chwilę później do wyrównania doprowadził Michał Milewski, a tuż po wznowieniu gry wynik na 3:2 dla zespołu gości ustalił Robert Szulc. Ekipa z Mystkówca Starego wywiozła z Baranowa komplet punktów i awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Sporego pecha miały ekipy Orza Goworowo i GLKS Lelis. Pierwsza z tych drużyn dość dobrze radziła sobie na wyjeździe z GKS Pokrzywnica. Niestety, w doliczonym czasie gry podopieczni Łukasza Załęskiego dali się zaskoczyć i wrócili do domu bez punktów. Zdobyczy punktowej nie odnotowali także gracze GLKS Lelis, którzy na własnym boisku ulegli Iskrze Zaręby Kościelne, bramkę tracąc w ostatnich minutach meczu.

Prawdopodobnie trzy punkty bez gry zyskają piłkarze Korony II Ostrołęka. Ich rywal - KS Pniewo - nie przyjechał na mecz z niewiadomych przyczyn. Do czasu weryfikacji wyniku na walkower, liderem B-Klasy pozostanie GKS Maxrol Andrzejewo, który wygrał z ostatnią w tabeli drużyną z Różana 2:1.