"Baby Face" z podłomżyńskich Konarzyc znów nokautuje! [WIDEO]

Sporty walki 22 stycznia 2018 0 Komentarzy

Adam "Baby Face" Kownacki nie odpuszcza rywalom i znów kończy swoją walkę przez nokaut. Pięściarz pochodzący z Konarzyc k. Łomży (ok. 40 km od Ostrołęki) odniósł swoje 17. zwycięstwo na zawodowym ringu, pokonując przed czasem w Barclays Center na Brooklynie niebezpiecznego Gruzina Iago Kiladze.

fot. kadr z filmu (YouTube)Można powiedzieć, że Kownacki jest swego rodzaju ewenementem w wadze ciężkiej. Podczas gdy od kilku lat zapanowała moda na idealną sylwetkę z wyraźnie widocznymi mięśniami, Polak prezentuje dość spory brzuszek, a mimo to nokautuje bardziej estetycznie zbudowanych rywali. Przekonał się o tym Iago Kiladze, lżejszy od Kownackiego o 17 kg. Ważący 117,9 kg Kownacki stale wywierał presję na Kiladze, przewrócił go w czwartej rundzie, a następnie w szóstej odsłonie dokończył dzieła i sędzia nie miał wątpliwości, że należy przerwać tę walkę.

Kownacki ma za sobą 17 zawodowych walk, oczywiście wszystkie wygrane, w tym 14 przez nokaut. Zawodnik spod Łomży zasłynął tym, że w lipcu 2017 roku znokautował Artura Szpilkę. Jak zapowiada, zwycięstwo z Kiladze to kolejny krok ku mistrzostwu świata wagi ciężkiej.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.