Bączek i Nakielski na ciężarowych Mistrzostwach Mazowsza

Inne 31 maja 2017 3 Komentarze

Otwockie pomosty 27 maja 2017 roku, gościły 26 dziewcząt i 34 chłopców w ośmiu kategoriach wagowych z województwa mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów. Na mistrzostwach Ostrołękę  reprezentowali zawodnicy UKS Atleta: Dawid Bączek w kategorii wagowej do 69 kg i Jacek Nakielski w kategorii wagowej do 77 kg.

Swój drugi start w tej dyscyplinie Dawid Bączek rozpoczął bardzo ambitnie. Do pierwszego podejścia w rwaniu zadysponował 53 kg, czyli o 8 kg więcej od startu z 8 kwietnia. Pierwsze podejście wykonał poprawnie, drugie podejście 56 kg również bezbłędnie a w trzecim zmierzył się z 59 kg przerzucając sztangę za siebie. Drugi bój jakim jest podrzut, również rozpoczął powyżej swojego rekordu życiowego, dysponując 65 kg na sztangę. Podejście zaliczył, w drugiej próbie poprosił o 70 kg, a w trzeciej 72 kg - zaliczając je kolejno. W dwuboju Dawid uzyskał 128 (56+72) kg poprawiając swój rekord życiowy o 19 kilogramów i z tym rezultatem zajął szóstą lokatę do 69 kg.

Jacek Nakielski przystąpił w nastawieniu do walki o czwartą lokatę najsilniejszych Mazowszan w swojej kategorii wagowej. W pierwszej próbie rwania podszedł do 55 kg, które już niejednokrotnie skutecznie dźwigał. Niestety, w tej i następnych dwóch kolejnych próbach sztanga okazała się za ciężka dla Jacka. Tym samym został sklasyfikowany na ostatniej pozycji kategorii wagowej do 77 kg.

- Obaj zawodnicy wystartowali z wielkimi nadziejami na poprawienie rekordów życiowych i zajęcie jak najlepszych lokat najsilniejszych siedemnastolatków w swoich kategoriach wagowych. Żywimy nadzieję, iż na eliminacjach już 17 czerwca do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będzie sukces i nasi zawodnicy uzyskają kwalifikacje - komentuje występ swoich podopiecznych Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
14:09, 31 maja 2017

Gość

Ktory z nich to Jacek a ktory Dawid ? Bo nie wynika to z tekstu a nazwiska tylko w tytule :) pozdrawiam

ocena: -         zgłoś
...
21:22, 31 maja 2017

Gość

Atleta świetnie szkoli. Może by tak wrócić do dawnej nazwy MZKS Narew?

ocena: -         zgłoś
...
07:26, 01 czerwca 2017

Gość

Super pomysl z ta nazwa :) panowie nawet chcieli to robic jako Narew ale wtedy byl prezes Bartkowski i sie ryplo
Teraz jest inny zarząd i na pewno by sie dogadali

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.