Ostrołęccy sztangiści na Misrzostwach Polski w Łukowie

Inne 05 maja 2017 0 Komentarzy

Ciężarowcy UKS Atleta reprezentowali Ostrołękę wśród najsilniejszych juniorów Polski podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów w Łukowie.  Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Łukowie były rozgrywane w dniach 28-30 kwietnia. Zobacz wyniki naszych sztangistów.

Do zawodów przystąpiło 49 pań i 114 panów w wieku od 18 do 20 lat z 58 klubów którzy uprzednio uzyskali tzw. minima kwalifikacyjne. Ostrołękę reprezentowało 4 sztangistów z UKS Atleta. Ostrołęccy ciężarowcy startowali w dwóch kategoriach wagowych.

Sobota, 29 kwietnia: w kategorii wagowej do 77 kg o jak najlepsze lokaty na łukowskich pomostach walczyli Daniel Siemiński i Krzysztof Szabłowski. Obaj zawodnicy poprawili rekordy życiowe zaliczając odpowiednio 5 i 6 udanych prób. Daniel wyrwał sztangę o ciężarze 69 kg, a podrzucił 83 kilogramy co dało w dwuboju 152 kilogramów. Drugi atleta z Ostrołęki, w tejże kategorii wagowej Krzysztof, w pięknym stylu poprawił rekord życiowy w dwuboju o 7 kilogramów. Wyrywał 74 kilogramy i podrzucił sztangę ważącą 100 kilogramów uzyskując w dwuboju 174 kg. W jednej z dwóch najliczniej obsadzonych kategorii wagowych (20 zawodników) uplasowali się: Krzysztof na 16. pozycji a Daniel na 17.

W niedzielę 30 kwietnia w kategorii wagowej do 94 do rywalizacji o jak najlepsze pozycje przystąpili Arkadiusz Cybulski i Dominik Kulesza. Tegoroczny maturzysta Arek rwanie rozpoczął asekuracyjnie, bo od ciężaru 75 kg w pierwszej próbie rwania by zakończyć w trzeciej 85 kilogramami. Podrzut również rozpoczął ostrożnie od 100 kg aby w trzeciej próbie skutecznie dźwignąć 108 kg. W dwuboju uzyskał 193 kg i tym wynikiem zajął 12. lokatę wśród najsilniejszych ciężarowców Polski tej kategorii wagowej.

Nieco inaczej potoczył się udział w mistrzostwach Dominikowi Kuleszy, najlepszemu zawodnikowi UKS Atleta Ostrołęka. Rwanie rozpoczął udanym podejściem na 95 kg, w drugiej próbie skutecznie wyrwał nowy rekord życiowy 102kg, a w trzeciej zadysponował 107 kg i również wyrwał. Niestety przy zejściu z pomostu okazało się, iż podejście nie zostało zaliczone, ponieważ komisja sędziowska dopatrzyła się błędu technicznego w postaci minimalnego ugięcia ręki w łokciu.
Jednakże wyrwane 102 kilogramy dawały Dominikowi możliwość walki o 10. lokatę w Polsce do 94 kg. Do pierwszego podejścia w podrzucie Dominik zadysponował 121 kg i nie poradził z nim sobie. Niestety dwie następne próby wybicia sztangi o tym ciężarze okazały się nieskuteczne. W ostateczności Dominik nie zaliczył żadnego podejścia w podrzucie.

- Występ ostrołęckich atletów na pomostach Mistrzostw Polski J i J należy uznać za udany. Daniel wyrównał wynik w rwaniu a w podrzucie i zarazem w dwuboju ustanowił nowy rekord życiowy. Wyniki Krzysztof w rwaniu, podrzucie i w dwuboju to kolejne rekordy tego zawodnika. Arek ustanawia nowy rekord w podrzucie i dwuboju, a także Dominik o 1 kg w rwaniu. Poza tym dumny może być Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce, ponieważ zawodnicy UKS Atleta reprezentujący Ostrołękę w MPJiJ to uczniowie właśnie tej szkoły - informują trenerzy i opiekunowie klubu, czyli Władysław Niedźwiecki, Karol Janczewski i Zbigniew Janczewski.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.