Bałdyga w wyjściowym składzie Pałacu

Siatkówka 23 lutego 2015 Komentarzy

Ostrołęczanka Paulina Bałdyga w sezonie 2014/15 występuje na boiskach siatkarskiej Orlen Ligi w barwach Pałacu Bydgoszcz. W meczu 21. kolejki przeciwko Developresowi Rzeszów wychowanka Nike Ostrołęka wybiegła w wyjściowym składzie.

Zdało się to jednak na niewiele, gdyż bydgoszczankom w obecnym sezonie wyraźnie się nie wiedzie. Faworytkami meczu były siatkarki z Rzeszowa i potwierdziło się to również na boisku. W pierwszej partii Pałac utrzymywał kontakt z Developresem jedynie do stanu 9:8. Później do głosu doszły przyjezdne, wygrywając seta do 15. Druga odsłona była najbardziej wyrównana - od prowadzenia rozpoczęły ją rzeszowianki, ale w połowie seta przeważały zawodniczki znad Brdy (15:14). Ostatecznie jednak to przyjezdne lepiej zagrały w końcówce, wygrywając do 22. Trzeci set był kopią pierwszego, skończył się nawet takim samym wynikiem i Pałac przegrał swój dwudziesty mecz w tegorocznych rozgrywkach.

Zespół Pałacu z jednym zwycięstwem i dorobkiem czterech punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Orlen Ligi. Drużyna z Bydgoszczy stoczy więc ciężką walkę o utrzymanie w rozgrywkach - w poprzednim sezonie Pałac utrzymał się w elicie po grze w turnieju barażowym.

Paulina Bałdyga to wychowanka Nike Ostrołęka. Występowała również w MOS Wola Warszawa oraz w SMS PZPS Sosnowiec. Jej największym sukcesem jest zdobyty w 2013 roku złoty medal Mistrzostw Europy kadetek - młoda ostrołęczanka była kapitanem drużyny narodowej i jedną z najlepszych rozgrywających turnieju