Bałtyk Bieszczady Tour 2020. Wielki wyczyn naszych kolarzy. Ukończyli morderczy wyścig

Kolarstwo 15 września 2020 2 Komentarze

Bałtyk Bieszczady Tour 2020 - 1008 km non-stop, 21-24 sierpnia 2020 roku. Ultramaraton rowerowy z cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich już za nami. Start odbył się z rampy promu Bielik w Świnoujściu, meta miała miejscew Zajeździe Caryńska w Ustrzykach Górnych. Startowali także reprezentanci naszego regionu.

Bałtyk Bieszczady Tour 2020 - 1008 km non-stop, 21-24 sierpnia 2020 roku. Ultramaraton rowerowy z cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich już za nami. Start odbył się z rampy promu Bielik w Świnoujściu, meta miała miejscew Zajeździe Caryńska w Ustrzykach Górnych. Startowali także reprezentanci naszego regionu.

Trasa: Świnoujście - Wolin - Golczewo - Płoty - Łobez - Drawsko Pomorskie - Kalisz Pomorski – Mirosławiec – Wałcz – Piła – Nakło nad Notecią – Solec Kujawski – Brześć Kujawski – Kowal – Gostynin – Łowicz – Lubochnia - Inowłódz – Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna – Starachowice – Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz – Stalowa Wola – Sokołów Małopolski – Łańcut – Kańczuga – Bircza – Krościenko – Ustrzyki Dolne – Lutowiska – Ustrzyki Górne.

Na tak przygotowaną wyprawę rowerową na liście startowej zapisanych zostało 383 uczestników.

Na mecie w Ustrzykach Górnych po przejechaniu 1008 kilometrów pierwszy na mecie był 26-letni Paweł Pieczka z miejscowości Godów w czasie 34 godziny, ustanawiając tym samym nowy rekord trasy!

W wyścigu Swinoujście-Ustrzyki Górne startowali również przedstawiciele naszego regionu:

  • Michał Ciecierski - Miastkowo;
  • Zdzisław Piotrowski KK24h - Ostrołęka;

Ciecierski i Piotrowski startowali w kategorii SOLO, która charakteryzuje zakazem jazdy z jakimkolwiek innym zawodnikiem na trasie! Na taki wyczyn zdecydowali się po uzyskaniu kwalifikacji z ubiegłego roku w Parczewie na dystansie ponad 500 kilometrów.

I Michał i Zdzisław poradzili sobie na trasie tego ultrawyścigu znakomicie choć pierwszy z nich celował w wyższą lokatę na mecie w Ustrzykach. Ta trasa to jednak nie bajka, a Michał miał podczas wyścigu podwójnego pecha. Pierwszy to guma i oczekiwanie na zmianę koła pozbawiła go ok. godziny czasu. Drugi to kraksa na ok 400km po starcie i jazda z nieznośnym bólem środkowego palca, który wyskoczył ze stawu po upadku. Dodatkowo uszkodzone kolano nie pomagało w kręceniu. Musiałem kręcić jedną nogą - wspomina Michał Ciecierski. Podczas wyścigu nie spał! Zdzisław Piotrowski nawet kilka godzinek spał, ale czy było to dobre posunięcie - nie wiadomo. Jak stwierdził, trzeba spróbować kolejny raz

- relacjonuje KK 24h.

WYNIKI KATEGORII SOLO:

1. Paweł Miłkowski Sosnowiec - czas 33:10

2. Bogdan Adamczyk Lubeń - czas 33:15

3. Mariusz Marszałek Domaniewice - czas 33:25

...

26. Michał Ciecierski Miastkowo - czas 45:54

78. Zdzisław Piotrowski Ostrołęka (KK24h) - czas 65:27

Wyścig ukończyło 314 zawodników.

Nie ma znaczenia, które zająłem miejsce. Spełniłem swoje marzenie, przejechałem BBTour 2020 w dobrym dla mnie czasie w kategorii SOLO. Przeciwnikiem był dystans oraz własne słabości i uciekający czas

- komentuje Zdzisław Piotrowski.


Ciekawostką wyścigu jest również to, że 47-letni Robert Woźniak z Elbląga, który startował ze Świnoujścia na popularnym składaku produkcji Z.R. Romet – „Wigry-3"... bez problemów dojechał do mety w Bieszczadach, pozostawiając na trasie wielu startujących zawodników startujących na wypasionym sprzęcie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
20:53, 15 września 2020

kolarz

BRAWO Michał!
BRAWO Zdzichu!
Jesteście WIELCY!
Do zobaczenia w czwartek na WSC ;)

ocena: -         zgłoś
...
20:06, 16 września 2020

Zbigniew Ruchlicki

Brawo zawodnicy , brawo portal eOstroleka.pl !!   Wiem co nieco o przeżyciach na takich wyścigach bo ostatnio znowu startował mój syn Stanisław  Ruchlicki z Białegostoku 😎

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.