Biegowe święto w Obierwi. W hołdzie śp. Stanisławowi Dzięgielewskiemu [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 28 maja 2023 0 Komentarzy

Za nami biegowe święto w Obierwi, w gminie Lelis. Stowarzyszenie Projekt Radomir i klub LKS Kurpie Na Luzie zorganizowali imprezę poświęconą śp. Stanisławowi Dzięgielewskiemu.

Wybitnego kurpiowskiego maratończyka uczczono na sportowo: kilkudziesięciu biegaczy pojawiło się na starcie w Obierwi, w bardzo malowniczej okolicy. Przygotowano dla nich poczęstunek - były kurpiowskie fafernuchy, pączki, a także ognisko: bieg to jedno, ale drugie to piknik rodzinny, jaki zorganizowano przy tej okazji. 

Uczestników biegu powitał Robert Niedźwiecki, a Jacek Dębski odczytał sylwetkę śp. Stanisława Dzięgielewskiego. Następnie przeprowadzono szybką rozgrzewkę i wystartowali! Bieg na dystansie 10 km oraz 5 km i pięciokilometrowe nordic walking - w tych kategoriach rywalizowali zawodnicy. 

Choć rywalizowali to duże słowo, bo bieg miał charakter koleżeński - każdy, kto dobiegł do mety, otrzymywał medal z podobizną śp. Stanisława Dzięgielewskiego - wręczany przez Roberta Niedźwieckiego, Magdalenę Mrozek-Rawę ze Starostwa Powiatowego w Ostrołęce i rodzinę słynnego maratończyka. Na mecie każdy mógł poczuć się jak zwycięzca!


Stanisław Dzięgielewski (1953-2013) to pochodzący z Obierwi pierwszy maratończyk ziemi kurpiowskiej. W 1983 roku założył grupę maratończyków WLKS "Ziemia Kurpiowska". - Miał to coś, co przyciągało do klubu wielu biegaczy z okolic, umiał zarażać pasją do biegania. Jego wychowankowie poszli w ślady mistrza i do dziś biegają - pisali Robert Niedźwiecki i Rafał Dzięgielewski w tym wyjątkowym wspomnieniu. 

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.