zdjecie 9767

Ciężarowcy UKS Atleta z rekordami w Mistrzostwach Polski

Inne 26 kwietnia 2016 Komentarzy

Karol Żerański i Bartosz Marchwicki po udanym starcie w Mistrzostwach Mazowsza do lat 20, wystartowali w Mistrzostwach Polski w tej samej kategorii wiekowej. W Nidzicy osiągnęli oni dobre rezultaty, bijąc swoje rekordy życiowe. To nie koniec ostatnich sukcesów UKS Atleta.

Karol Żerański i Bartosz Marchwicki po udanym starcie w Mistrzostwach Mazowsza do lat 20, wystartowali w Mistrzostwach Polski w tej samej kategorii wiekowej. W Nidzicy osiągnęli oni dobre rezultaty, bijąc swoje rekordy życiowe. To nie koniec ostatnich sukcesów UKS Atleta.

Dwa tygodnie temu na Mistrzostwach Mazowsza do 20 lat zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka Bartosz Marchwicki i Karol Żerański nowymi rekordami w podnoszeniu ciężarów zapewnili sobie prawo startu w zawodach tak wysokiej rangi jak Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do 20 lat.

Bartosz Marchwicki startował w kategorii wagowej do 105 kilogramów i wyrywał 82 kilogramy a podrzucił 105 kilogramów. Łączny wynik w dwuboju to 187 kilogramy i lepszy od tego sprzed dwóch tygodni o 13 kilogramów. Dało mu to 23. miejsce - zwyciężył Jarosław Daniluk z Orląt Łuków z wynikiem 320 kg.

Natomiast Karol Żerański wystartował w kategorii wagowej powyżej 105 kilogramów. W rwaniu zaliczył 101 kilogramów, a w podrzucie do trzeciego podejścia zadysponował i bezproblemowo podrzucił ciężar 126 kilogramów. W dwuboju uzyskał wynik 227 kilogramów, podwyższając ostatni rekord o 11 kilogramów. W przeliczeniu wg tabeli Synclair'a dało to jemu 237,41 punkty i zarazem zdobył on trzecią klasę sportową w tej dyscyplinie sportowej. Żerański uplasował się na 15. miejscu w swojej kategorii wagowej, wygrał Radosław Jarnut z Budowlanych Tomyśl - jego rezultat w dwuboju to 314 kg.

- Start obu naszych ciężarowców jest bardzo udany jeszcze z tego powodu, iż obaj zawodnicy mieli udanych wszystkie sześć prób, co raczej w ciężarach jest trudnym zadaniem - podsumowuje Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta.

Udany start odnotował także prezes klubu UKS Atleta Karol Janczewski. Podczas Mistrzostw Polski Maters w podnoszeniu ciężarów wystartował on w kategorii wiekowej 35-39 lat w wadze do 77 kg. Jego wynik to 150 kg w dwuboju (rwanie 67 kg i podrzut 83 kg), co dało mu srebrny medal. Na uwagę zasługuje fakt, iż były to jego pierwsze zawody.

Treningi UKS Atleta codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 12:00 i 15:00 - 17:30 w siłowni UKS Atleta Ostrołęka w hali sportowo-widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia przy ul. Traugutta 1. Trenerzy zapraszają do uprawiania sportów siłowych.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.