Dargfil z Pucharem Prezydenta Ostrołęki [ZDJĘCIA]

Siatkówka 11 września 2016 Komentarzy

Przez dwa dni ostrołęcka hala im. Arkadiusza Gołasia była areną zmagań dziesięciu siatkarskich zespołów kadetek. Międzynarodowy turniej przeszedł już jednak do historii. Puchar za zwycięstwo pojechał do Tomaszowa Mazowieckiego - w finale siatkarki Dargfilu pokonały San Pajda Jarosław. Gospodynie na miejscach szóstym i siódmym.Pierwszego dnia turnieju odbyły się rozgrywki grupowe, a od niedzielnego poranka siatkarki przystąpiły już do walki o konkretne miejsca. Ostrołęccy kibice oczywiście najbardziej trzymali kciuki za obie ekipy Nike. Podopieczne trenera Tomasza Pakieły, czyli pierwszy zespół, zmierzyły się w meczu o piąte miejsce z MOS Wola Warszawa i po emocjonującym tie-breaku przegrały 1:2. Równolegle swój bój o miejsce siódme toczyły podopieczne Urszuli Iwaniuk z zespołu numer dwa. Udało się zwyciężyć Atenę Warszawa 2:1 i zająć tym samym siódme miejsce.

Sporo emocji było także w finale. Najsilniejszymi ekipami podczas trzeciej edycji międzynarodowego turnieju w Ostrołęce okazały się drużyny Dargfil Tomaszów Mazowiecki i San Pajda Jarosław. W finale zwyciężył pierwszy z wymienionych zespołów, pokonując ekipę San Pajda bez straty seta. Puchar prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego pojechał więc do Tomaszowa Mazowieckiego. Przypomnijmy, że w dwóch poprzednich edycjach zwyciężały zespoły Legionovii Legionowo (2014) i Vega MOSiR Stalowa Wola (2015).

MVP turnieju wybrano Paulinę Krześlak ze zwycięskiej drużyny. Nagrody trafiły także do najlepszej rozgrywającej, atakującej i libero, najmłodszej zawodniczki z Ostrołęki oraz wyróżniających się siatkarek z każdego z uczestniczących zespołów. Nagrody wręczył przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski.

Klasyfikacja końcowa III Międzynarodowego Turnieju Kadetek w Ostrołęce: 1. MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2.San Pajda Jarosław, 3. Sparta Braniewo, 4. VK Biruta, 5. MOS Wola Warszawa, 6. Nike Ostrołęka, 7. Nike II Ostrołęka, 8. Atena Warszawa, 9. SMS Ostróda, 10. Olimpia Węgrów.

Nagrody indywidualne:

MVP: Paulina Krześlak (Dargfil Tomaszów Maz.)
Najlepsza rozgrywająca: Natalia Ślażyńska (Dargfil Tomaszów Maz.)
Najlepsza atakująca: Kinga Magierowska (San Pajda Jarosław)
Najlepsza libero: Natalia Jurczykowska (Sparta Braniewo)
Nagroda specjalna dla najmłodszej zawodniczki z Ostrołęki: Alicja Lendzioszek (Nike II Ostrołęka)

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.