Ostrołęka: Trwa turniej kadetek z międzynarodową obsadą [ZDJĘCIA]

Siatkówka 10 września 2016 Komentarzy

W hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce rozpoczął się międzynarodowy turniej kadetek w siatkówce. Dziewczęta z dziesięciu klubów już po raz trzeci rywalizują o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego. Emocje potrwają do jutrzejszego popołudnia.Uroczystego otwarcia turnieju dokonali prezes OTPS Nike Dariusz Piersa, radny miejski Edward Górecki oraz poseł ziemi ostrołęckiej Arkadiusz Czartoryski. Ten ostatni podkreślił, że siatkówka w Ostrołęce wciąż się rozwija, o czym świadczą kolejne nabory do klas siatkarskich. W szczególny sposób przywitał także dwie inne drużyny.

- Brawa należą się drużynie z Białorusi, która przyjechała do Ostrołęki, dzięki czemu turniej jest międzynarodowy. Serce się raduje, że jest też z nami drużyna z Węgrowa. Zawsze miło wspominam Węgrów, ponieważ to właśnie klub z Węgrowa stał się inspiracją dla powstania żeńskiej siatkówki w Ostrołęce - mówił poseł Czartoryski.

Gospodarzem zawodów jest klub OTPS Nike Ostrołęka. W zawodach biorą udział dwa zespoły Nike - pierwszy pod wodzą trenera Tomasza Pakieły i drugi prowadzony przez trener Urszulę Iwaniuk. Pierwsze mecze, rozgrywane w sobotni poranek, nie udały się ostrołęckim ekipom. Siatkarki Nike I uległy białoruskiemu VK Biruta 0:2, porażkę takim samym rezultatem zanotowały też zawodniczki Nike II - ich pogromcą okazała się ekipa San Pajda Jarosław.

Oprócz gospodyń, zagrają jeszcze: San Pajda Jarosław, Sparta Braniewo, Vollejbolnaja Kamanda Biruta (Białoruś), Atena Warszawa, MOS Wola Warszawa, Olimpia Węgrów, Dargfil Tomaszów Mazowiecki i SMS Ostróda.

Pobierz harmonogram gier III Międzynarodowego Turnieju Kadetek w Ostrołęce  (0 B)

Nie oznacza to jednak, że w kolejnych spotkaniach nie może być lepiej. Spragnionych siatkarskich emocji zapraszamy do hali im. Arkadiusza Gołasia, gdzie mecze rozgrywane będą dziś do godzin wieczornych oraz jutro od godz. 9.00. Finał zaplanowany został na niedzielę 11 września o godz. 13.00. Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszego dnia międzynarodowego turnieju kadetek.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.