Dariusz Regulski z tytułem mistrza Polski!

Kolarstwo 09 maja 2018 0 Komentarzy

Dariusz Regulski z Ostrołęki, który od niemal czterdziestu lat jest diabetykiem został Mistrzem Polski MTB kolarzy z cukrzycą w kategorii M4 (mężczyźni 40-49 lat). Zawody odbyły się w niedzielę 6 maja w Długiej Goślinie koło Poznania.Głównym celem imprezy było promowanie aktywnego trybu życia diabetyków, a celem dodatkowym, na który przekazano wpisowe wszystkich uczestników było wsparcie renowacji zabytkowego kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie. Trasa na dystansie sportowym liczyła 22,2 km i przebiegała przez urokliwe tereny leśne nadleśnictw Wojnowo i Brzeźno.

Zawodnik z naszego miasta zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej i pierwsze miejsce wśród diabetyków. W klasyfikacji generalnej open zawodów zajął trzecie miejsce i pierwsze miejsce w kategorii M4. Na metę dojechał z czasem 55 minut i 35 sekund.

Dariusz Regulski na cukrzycę choruje od 1981 roku. Od niemal 30 lat jeździ na rowerze, a od 10 trenuje kolarstwo. Ostatnie 6 lat poświęcił również pasji biegania. Start ostrołęczanina podczas I Mistrzostw Polski MTB kolarzy z cukrzycą wsparł finansowo prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

fot. facebook.com/OstrolekaSamorzadowa

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.