zdjecie 2262

Dariusz Werpachowski: "Walczymy o drugą ligę"

Siatkówka 16 listopada 2016 Komentarzy

Trener Nike Ostrołęka Dariusz Werpachowski po wygranym meczu z PMKS Nike II Węgrów zapowiedział, że wraz ze swoją drużyną chce w tym sezonie powalczyć o awans do drugiej ligi. Ostrołęczanki odniosły właśnie szóste zwycięstwo z rzędu i są niepokonane w obecnych rozgrywkach.

Trener Nike Ostrołęka Dariusz Werpachowski po wygranym meczu z PMKS Nike II Węgrów zapowiedział, że wraz ze swoją drużyną chce w tym sezonie powalczyć o awans do drugiej ligi. Ostrołęczanki odniosły właśnie szóste zwycięstwo z rzędu i są niepokonane w obecnych rozgrywkach.

Mecz przeciwko drużynie z Węgrowa był najtrudniejszym bojem siatkarek Nike w obecnym sezonie. Zespół Nike II przyjechał do Ostrołęki bez pierwszoligowych siatkarek, ale i tak postawił trudne warunki gospodyniom, które rozstrzygnęły mecz dopiero w tie-breaku. Co o spotkaniu i postawie swojego zespołu twierdzi trener Nike Ostrołęka?

- Jak do tej pory był to najbardziej wymagający rywal, spodziewaliśmy się tego. Pomimo, że przyjechał bez realnych wzmocnień z I ligi, to jednak jest to zespół poukładany technicznie, taktycznie. Należy nadmienić, że zagraliśmy w bardzo eksperymentalnym składzie, bo nie było naszej pierwszej rozgrywającej. Michalina jest chora, dlatego dziś większość meczu zagrała nasza młodziczka Wiktoria Lipka. Był to mecz bardzo nierówny, linia wystawy-ataku trochę szwankowała, dodatkowo niepokoi czwarty set, przegrywaliśmy nawet 12:3. Trzeba jednak powiedzieć, że spotkanie trwało prawie 2 godziny, także ciężko utrzymać koncentrację, a przeciwnik zagrał bardzo poprawnie w elemencie zagrywki i ataku, co utrudniało nam zadanie w okrojonym składzie - mówi Dariusz Werpachowski.

Sześć meczów, sześć zwycięstw - do dotychczasowy bilans Nike w III lidze. Ostrołęczanki są pewnymi liderkami rozgrywek i naturalnie pojawiają się pytania o to cele drużyny na obecny sezon. Trener Dariusz Werpachowski jest zadowolony z postawy zespołu i liczy na walkę o awans do II ligi. Nie wyklucza także wzmocnień na decydujące turnieje.

- Mówiłem przed spotkaniem, że ten mecz ustali nas realnie w tabeli i będziemy wiedzieli gdzie jesteśmy. Nie ukrywam, że mam bardzo ambitne plany. Walczymy o drugą ligę. Rozważamy różne plany, także wzmocnienia drużyny przed ewentualnymi turniejami o awans, teraz jest jednak czas, żeby ogrywać młodzież, a w tych najważniejszych meczach mamy doświadczenia z zeszłego sezonu i wiemy, że z młodzieżą 14 czy 15-letnią będzie nam ciężko - stwierdza szkoleniowiec Nike.

Najbliższe starcia siatkarki Nike Ostrołęka rozegrają na wyjeździe. 27 listopada czekają je dwa mecze rewanżowe: z PMKS Nike II Węgrów oraz Olimpem Mińsk Mazowiecki. U siebie ostrołęczanki zobaczymy dopiero 17 i 18 grudnia w spotkaniach z SPS Konstancin Jeziorna i Asto Piaseczno.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.