Dobre Miasto szczęśliwe dla ostrołęckich karateków

Sporty walki 16 marca 2016 Komentarzy

W sobotę 12 marca w Dobrym Mieście odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Juniorów i Seniorów oraz Mistrzostwa Młodzików z udziałem ponad 200 zawodników z 28 klubów. Nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli Ostrołęki - zobacz jak spisali się karatecy MKKK Shinkyokoushin oraz OKKK.

MKKK Shinkyokoushin zajął drużynowo piąte miejsce. Złoty medal w kata wywalczyła Natalia Nalewajk, był to jedyny złoty medal wywalczony w tych zawodach przez naszych zawodników. Na drugim stopniu podium po emocjonujących walkach stanęli Krzysztof Modzelewski i Grzegorz Dębowski. Trzecie lokaty zdobyli Weronika Czajka i Rafał Nasiadka. Pozostali zawodnicy zdołali dotrzeć do 1/8 finału, gdzie musieli uznać wyższość rywali. Opiekunem zawodników był sensei Marian Zając, a zawody sędziowali sensei Artur Prusiński i sempai Wojciech Domański.

O jedno miejsce wyżej w "drużynówce" uplasował się Ostrołęcki Klub Karate Kyokoushin. Złote medale dla tego zespołu zdobywali Dominika Pyskło (kumite juniorek), Aleksander Krajanowski (kata seniorów) i Szymon Niziński (kumite młodzików). Drugie miejsce w kumite seniorek zajęła Beata Opęchowska, natomiast trzecie miejsce w kumite juniorów zajął Kamil Patra. Opiekunami i trenerami grupy byli sensei Wiesław Orzoł i sensei Emilia Płaszczyńska. Jednym z sędziów zawodów był Sensei Artur Orzoł.