Dobre występy sióstr Wikieł w Szczecinie: "Angelika stoi przed życiową szansą"

Pływanie 10 czerwca 2015 Komentarzy

Żaklina, Manuela i Angelika Wikieł wzięły udział w pływackich Mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się w Szczecinie. Srebrny medal trafił do najstarszej z sióstr - Manueli, lecz kapitalny występ zanotowała także Angelika, pukająca do bram wielkiego świata pływania.

Z dużo starszymi od siebie zawodniczkami musiała zmierzyć się Angelika Wikieł. Młoda ostrołęczanka już teraz należy do krajowej czołówki wśród seniorek, co udowodniła podczas szczecińskich zawodów. W wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym zajęła czwarte miejsce z czasem 2;31,56 s, przegrywając brązowy medal jedynie o 0,14 sekundy. Na 100 metrów w tym samym stylu Angelika zajęła również jak najbardziej pozytywne piąte miejsce. Dzięki wynikom Angeliki Wikieł klub UŚKS Ostrołęka uplasował się na 35. miejscu wśród 125 klubów startujących w mistrzostwach.

- Angelika musi tylko powtórzyć podobny wynik 15 lipca na Mistrzostwach Polski Juniorów i będzie pierwszą w historii pływaczką z Ostrołęki, startującą w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w Singapurze. Nasza pływaczka stoi przed życiową szansą - mówi wyraźnie zadowolony trener UŚKS Ostrołęka Włodzimierz Janczewski.

W Szczecinie znakomicie zaprezentowała się także nastarsza z sióstr Wikieł - Manuela. Studentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została wicemistrzynią Polski na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. Najmłodsza z sióstr - Żaklina - nie zdołała awansować do finału w swoich wyścigach, lecz pozytywnie zaprezentowała się na tle swoich rówieśniczek i jest z pewnością jedną z kandydatek do medali na nadchodzących Mistrzostwach Polski juniorów młodszych.